ku
ku
21.12.2023 06:44:55

Navijači Dallasa so po novem porazu v skrbeh: če bo šlo z Dončićem tako naprej ... (video)

Profimedia

Slovenski košarkarski as Luka Dončić nadaljuje z vrhunskimi predstavami.

Dončić je zabeležil nov trojni dvojček v sezoni lige NBA z desetimi skoki, desetimi podajami in 28 točkami, a ob porazu njegove ekipe Dallas Mavericks v domači dvorani proti gostom iz Kalifornije Los Angeles Clippers. Ti so slavili zmago s 120:111.

Kawhi Leonard je za Clippers dosegel 30 točk ob deveti zaporedni zmagi Mavericks za trenutno najdaljši niz zmag v ligi NBA. Norman Powell je s klopi dosegel 21 točk, James Harden pa 17 točk in 11 podaj.

V Dallasu se je končal rekord franšize zvezdnika Dallasa Dončića z 11 zaporednimi tekmami z najmanj 30 točkami. Mavericks so igrali brez poškodovanega Kyria Irvinga, ob njem pa so med drugim manjkali še Josh Green, Maxi Kleber in Dereck Lively. To je pomenilo, da je tudi tokrat Dončić nosil skoraj celotno breme ekipe, največ minutaže, a še enkrat več se je izkazalo, da sam ne more igrati in zmagovati. Njegove minute, ki jih mora zaradi številnih odsotnosti preživeti na parketu, upravičeno skrbijo navijače, saj je Dončić načet, bolan, kljub temu pa dosega neverjetne številke.

To je bil drugi zaporedni poraz Dallasa, potem ko so gostovali pri branilcih naslova Denver Nuggets in klonili.

Mavericks v soboto v zgodnjih jutranjih urah po srednjeevropskem času čaka teksaški derbi, ko bodo gostovali pri Houston Rockets.