07.10.2023 20:39:02

Dončić ostaja Dončić - toda Dallasu resnično ne kaže dobro: glejte, kaj se je dogajalo!

Dallas Mavericks so izgubili tudi drugo pripravljalno tekmo v Abu Dabiju.

Minnesota je bila v Združenih arabskih emiratih boljša s 104:96, potem ko je Dallasovim rezervistom celo uspelo priti povsem blizu in zagroziti s preobratom. Toda močno ponovno skrbi, kar se je dogajalo v prvem polčasu, ki sta ga moštvi odigrali z vsemi največjimi zvezdniki. Dallas je v prvi četrtini ponovno prejel skoraj 30 točk in bil spet v tistem ritmu, v katerem na tekmah prejema toliko točk, da jih preprosto ne more zmagati. Prvi polčas je izgubil za 10, izgubljal je tudi za občutno več, preden so na sceno stopili rezervisti.

Vsekakor zaskrbljujoče, je pa ponovno v izjemni formi igral Luka Dončić, ki je individualno resnično sijajne. V zgolj 19 odigranih minutah je dosegel 18 točk, kar je podobno kot na prvi tekmi ritem za izjemne strelske presežke. Toda nedelovanje obrambe, pomanjkanje sodelovanja v napadu in še kaj ostatjajo problem in ne dajejo dobrih občutkov dobra dva tedna pred začetkom rednega dela sezone NBA.