ku
ku
15.01.2023 07:15:23

Kakšna zaušnica Dallasu, Luki Dončiću pa se kaj takšnega že doooolgo ni zgodilo (video)

Košarkarji Portland Trail Blazers so v severnoameriški ligi NBA s 136:119 premagali Dallas Mavericks.

Za poražene goste je slovenski zvezdnik Luka Dončić v pol ure in šestih minutah igre dosegel 15 točk, 10 podaj in šest skokov, precej manj od njegovega siceršnjega povprečja. Dončić je imel zelo slab met, zadel je sedem od 19 poskusov iz igre, zgrešil vseh pet trojk in zadel le enega od šestih prostih metov, na koncu pa je tekmo končal pri - za njegove standarde - zelo nizkem številu točk. Slovenski zvezdnik je bil vidno utrujen, kar je posledica tega, da je na četrtkovi tekmi z Los Angeles Lakers odigral neverjetnih 53 minut, Kidd pa je po visokem vodstvu Portlanda spočil večino nosilcev igre.

Največ točk na tekmi je dosegel Damian Lillard, in sicer 36, za Dallas pa sta bila tokrat najuspešnejša Spence Dinwiddie s 25 točkami in Reggie Bullock s 24 točkami.

Po dveh medsebojnih porazih v tej sezoni so Trail Blazers prišli do prve zmage. Dallas bo imel priložnost za popravni izpit že v noči na ponedeljek po slovenskem času, ko bo naslednja tekma ponovno v Portlandu.