nu
25.12.2022 23:04:40

Luuuuukaaa! Dallas v težavah, sledilo pa nekaj norega, neverjetnega! Kakšen božični spektakel!

Neverjetna zmaga Dallas Mavericks nad Los Angeles Lakeres.

Dvakrat so vodili za 14 točk, ves čas imeli pod nadzorom vse, LeBron James je blestel. Da, gostje iz Los Angelesa so imeli v Dallasu stvari v svojih rokah in proti nerazpoloženim gostiteljem se je zdelo, kot da gredo proti lahki zmagi. Na polčas so odšli z lepo prednostjo in nihče ni imel pravega občutka, da bi njihova zmaga lahko bila ogrožena.

Nato pa ... nato pa tretja četrtina, v kateri se je Dallasu preprosto snelo. Če so Mavericksi v prvi dveh četrtinah in s tem prvem polčasu skupaj dosegli kar skromnih 43 točk, so jih v tretji četrtini neverjetnih 51. Povedli tudi za 20, pri čemer je Luka Dončić do stoječih ovacij prišel predvsem zaradi načina, na katerega je z akcijami in podajami razigral svoje soigralce.

Ti so zadevali z vseh strani in povsem spremenili tekmo, Dončić pa je svoje dodal z nekaj hudomušnimi potezami v svojem slogu. Seveda s tem še ni bilo konec, v zadnji četrtini so Lakesi poskusili vrnitev. A le poskusili, kajti Dončić je nadaljeval v svojem slogu, držal LeBrona in njegove na dovolj veliki oddaljenosti ter pripeljal vse skupaj do zmage na božičnem spektaklu. Do končnih 124:115 - ob 32 točkah, 9 asistencah, 9 skokih in vzklikih MVP, MVP za Dončića.