21.03.2022 10:37:37

UUUU, spet navdušuje! NASLEDNJI SLOVENEC, ki bo zakorakal v LIGO NBA! Tokrat med 'sladkih 16'...

Slovenija je košarkarska velesila in ima vse več veljave tudi v najboljši košarkarski ligi na svetu.

Pot Sloveniji v ligo NBA je odprla generacija Raša Nesterovića, Marka Milića... Dokončno pa sta Slovenijo z velikimi črkami v ligi NBA začela pisati Goran Dragić in Luka Dončić.

Zdaj je slovenskim košarkarjem seveda lažje, saj jih nihče več ne gleda kot nekaj eksotičnega, ampak jih jemlje kot državo, ki ima vrhunske igralce.

In to slovenski mladi igralci tudi dokazujejo iz dneva v dan. 22-letni Ljubljančan Aljaž Kunc (203 cm) igra v ligi NCAA za univerzitetno moštvo Iowa State Cyclones, ki sicer ne sodijo med najboljše študentske ekipe v ZDA. Toda kot kaže imajo na univerzi v Iowi trenutno res dobro moštvo, katerega član prve peterke je tudi Kunc. In pripravili so veliko presenečenje, ko so se preko favoriziranega Wisconsina uvrstili med najboljši 16 v ligi NCA (tako imenovanih Sweet 16). Zmagali so s 54:49.

Iowa je odločilno tekmo igrala v Wisconsinu, kjer je bilo 17.505 navijače, od tega vsaj 15.000 zelo glasnih domačih ljubiteljev košarke. Igralci Iowe so odigrali najboljšo tekmo kariere in premagali domače 'jazbece'. Do pet minut pred koncem tekme je za rušilni veter pri Iowi skrbel Gabe Kalscheur, v zadnji osmini tekme pa je na sceno stopil Aljaž Kunc in utišal domače navijače. V končnici tekme je Aljaž prispeval sedem, od zadnjih desetih točk gostov iz Iowe, v skoku pobral tri žoge in odigral, kot so zapisali na uradnem twitter profilu Iowe, zmagovalno akcijo, ko je najprej podelil banano, dobil skok in klical minuto odmora.

Celotna statistika Aljaža, ki je začel v prvi peterki je: 28 minut, sedem točk, 1-4 met iz igre, 4-5 prosti meti, šest skokov, dve blokadi, asistenca, ukradena žoga, brez izgubljene žoge. Skupni indeks je imel +15, kar je bil drugi najboljši indeks v ekipi. Najboljši igralec Wisconsina, ki bo drugo leto že igral v ligi NBA, Johnny Davis, je sicer dosegel 17 točk, vendar ob katastrofalnem metu 4-16, trojke je metal 0-7. Obramba Kalscheurja nad njim je bila ključ do zmage gostov. Tako je Iowa skupaj z ekipo Saint Peter's Peackos, postala zgodba o Sneguljčici, največji pozitivni presenečenji 'marčevske norije'.

VEČ O SLOVENSKIH IGRALCIH V LIGI NCAA LAHKO PREBERETE NA TEJ POVEZAVI

Zdaj se Iowa seli v Chicago, kjer jih v United Centru, kultni dvorani NBA ekipe Chicago Bulls, ki sprejme 23.505 gledalcev, čakajo Miami Hurricanes.

NOVINARSKO KONFERENCO PO TEKMI, NA KATERI GOVORI TUDI ALJAŽ KUNC, SI LAHKO POGLEDATE NA TEJ POVEZAVI