ku
ku
31.01.2019 04:16:02

Luka Dončić PRVIČ v najbolj znani dvorani na svetu! Dallas gladko zmagal, Slovenec pa je … (video)

Slovenski čudežni deček je ponoči odigral svojo prvo tekmo v legendarni dvorani Madison Square Garden.

Luka Dončić je ponoči prvič v svoji kratki karieri v najmočnejši ligi na svetu gostoval v najbolj znani športni dvorani na svetu, Madison Square Gardnu v New Yorku. In bil v svojem prvem obisku Manhattna zelo uspešen. Dallas je namreč v gosteh povsem razbil nebogljene domačine New York Knickse in na koncu slavil z visokih 114:90.

Telički iz Teksasa so tekmo odločili že po treh četrtinah, po katerih so vodili s kar 20 točkami prednosti, tudi v zadnji četrtini pa niso popuščali. V enem trenutku zadnjega dela tekme so vodili že z 29 točkami prednosti, na koncu je razlika znašala 24 točk. Luka Dončić je na svoji prvi tekmi v Madison Square Gardnu navdušil z nekaj lepimi potezami in bil znova med najboljšimi posamezniki svojega moštva. Tokrat je pri Slovencu malce šepal predvsem met, kajti Dončić je iz igre metal le 7/18 (2/9 za tri, 0/1 prosti meti), toda vseeno je dvoboj končal s 16 doseženimi točki, 8 skoki in 5 asistencami.

Najuspešnejši pri Dallasu je bil tokrat Harrison Barnes z 19 točkami, Wesley Matthews jih je dosegel 17, Dennis Smith Jr. je prispeval trojnega dvojčka (13 točk, 10 skokov, 15 asistenc), legendarni Dirk Nowitzki pa je s 14 točkami dosegel rekord letošnje sezone. Pri New York Knicksih sta bila najuspešnejša Kevin Knox s 17 točkami in Trey Burke s 16.

Dallas je v New Yorku zabeležil še svojo 23. zmago v letošnji sezoni (ob 27 porazih) in šele peto v gosteh (ob 20 porazih).