03.09.2022 20:39:09

Dva napeta dvoboja v naši skupini, na koncu pa so slavili ...

profimedia

V drugem krogu evropskega prvenstva v košarki v skupini B v Kölnu, kjer branilka naslova Slovenija lovi drugo zmago z Madžarsko, je Nemčija po zmagi nad Bosno in Hercegovino z 92:82 prišla do druge zmage. Na drugi tekmi je Francija v zaključku ugnala Litvo s 77:73.

Nemški kapetan Dennis Schröder je vodil reprezentanco v domačem Kölnu do druge zmage, z 92:82 je ugnala Bosno in Hercegovino. Pred 18.000 navijači sta bila najboljša pri zmagovalcih Schröder in Franz Wagner s po 18 točkami. Za Bosno, ki je dobila tri od štirih četrtin, je Đanan Musa dosegel 30, Jusuf Nurkić pa 21 točk. Odločil je začetek drugega polčasa, ki so ga gostitelji začeli z delnim izidom 12:0. Nemčija je tako po slavju nad olimpijskimi podprvaki Francozi dosegla drugo zmago.

Francozi so nato na drugi tekmi skupine igrali z Litvo, ki je izgubila uvodni obračun s Slovenci. Litovci so v prvi četrtini vodili že s 13 točkami razlike, a so se Francozi še pred koncem tega dela približali le na dve. Litovcem v drugem delu ni uspelo, da bi vodstvo znatno povišali in tik pred koncem polčasa je Rudy Gobert s svojima prvima točkama na tekmi s prostih metov znižal zaostanek le na točko. Sredi tretjega dela igre je Francija povedla z 48:46, a je zaključek pripadel zeleni ekipi za 56:50 pred zadnjimi desetimi minutami.

Po izenačenju na 62:62 sredi četrte četrtine so Litovci nekaj časa še vodili, v zaključku pa so pobudo prevzeli Francozi ter dve minuti in tri sekunde pred koncem povedli z 71:63. Thomas Heurtel je najprej ukradel žogo in nato še zadel. Rokas Jokubaitis je s trojko pripeljal Litvo na štiri točke zaostanka, nato pa zgrešil v naslednjem napadu. V začetku zadnje minute je Gobert dosegel prvi koš iz igre za 73:67.

Jokubaitis je 14 sekund pred koncem znižal na 72:74, a so Francozi v zaključku zdržali, zadnji napad je zaključil zvezdnik Gobert za svojo osmo točko s prostih metov. Edini pri zmagovalcih z dvomestnim številom točk je bil Evan Fournier, ki je že do polčasa zbral 18 točk, zaključil pa s 27 ob petih skokih in treh podajah. Četverica Litovcev je prišla do 10 ali več točk, največ jih je ob osmih skokih zbral Jonas Valančiunas (15).