17.07.2015 21:25:53

Nikolić vodil mlajše člane do zmage nad Rusi

Fiba Europe

Slovenska reprezentanca do 20 let ostaja v boju za obstanek med najboljšimi evropskimi reprezentancami.

Pravzaprav jo do tega zdaj loči le še korak, ena tekma, na kateri je treba zmagati. Danes so varovanci Damjana Novakovića na evropskem prvenstvu v Italiji v nekakšni polfinalni izločilni tekmi boja za obstanek z 78:65 premagali Rusijo in se bodo jutri za končno 13. mesto pomerili z zmagovalcem obračuna med Veliko Britanijo in Poljsko.

Naj spomnimo, da je po prvem delu 12 reprezentanc napredovalo v drugi del in boj za medalje, drugih osem pa se je znašlo sredi boja za obstanek, ki si ga zaradi spremenjenega sistema naslednje leto pribori le ena izmed njih. Slovenija je na dobri poti, da bo to prav ona, jutri jo torej čaka odločilna tekma.

z Rusi je bila zmaga kolektiva, vodenega z odličnim Aleksejem Nikolićem, ki je dosegel 21 točk in imel pet asistenc. Toda tudi vsi drugi so prispevali svoj delež, saj se jih je skupaj deset vpisalo med strelce. Po izenačenem prvem polčasu je Slovenija do odločilne prednosti prišla v tretji četrtini.