ps
08.07.2015 00:56:17

Mlajši člani evropsko prvenstvo začeli s porazom

Fiba Europe

Reprezentanca mlajših članov je izgubila prvo tekmo evropskega prvenstva do 20 let. Od varovancev Damjana Novakovića je bila z 68:63 boljša Nemčija.

Slovenija po vodstvu s 13:12 v prvi četrtini nato sedem minut ni dosegla koša in Nemci so povedli s 24:13. Do konca polčasa je našim uspelo nekoliko znižati zaostanek. Toda ta se je spet povzpel v tretji četrtini, v 26. minuti je znašal že 20 točk (35:55). Kot da bi Slovenci šele takrat začeli igrati zares. Počasi, a vztrajno so se približevali tekmecu. Slednji je v prvih osmih minutah zadnje četrtine dal le dve točki in Vlatko Čančar je ob izteku 38. minute s trojko izid poravnal na 63.

Pričakovali smo, da bodo Slovenci, ki so bili v naletu, dokončali delo in premagali nokavtiranega nasprotnika, toda slednji se je pobral in bolje odigral končnico. V njej so naši nerazumljivo poskušali zgolj z meti za tri točke, ki pa niso bili uspešni, za nameček je prvi mož Aleksej Nikolić zgrešil oba prosta meta. Priložnost za prvo zmago je splavala po vodi.

PREVEČ NEIZSILJENIH IZGUBLJENIH ŽOG
"Do zadnje četrtine smo igrali neosredotočeno, nesamozavestno in nenatančno. Nato smo igre s kombinirano obrambo naredili preobrat. Imeli smo celo možnost, da tekmo dobimo, a na našo žalost meti naših igralcev niso končali v košu, v odločilnih trenutkih pa smo zgrešili tudi proste mete. Glavni razlog, da je prišlo do tako velike razlike je v tem, da smo izgubljali neizsiljene žoge. Če pogledamo v celoti, izgubljenih žog ni bilo veliko, le deset, toda kar sedem smo jih izgubili v igri ena na ena, to pa se je pretvorilo v 14 nemških točk, ob tem pa smo še izgubili skok. Vseeno bi pohvalil fante, da smo se kljub ogromnem zaostanku vrnili v igro, in prišli na korak do zmage," je povedal selektor Novaković.

DANES Z BRITANCI
Prav veliko časa za objokovanje poraza in počitek Slovenci ne bodo imeli, saj jih že danes ob 16.30 čaka druga tekma z Veliko Britanijo, slednja je včeraj po podaljšku izgubila s Turčijo. "Velika Britanija v prvem delu tekmovanja cilja na to, da premaga nas in Nemčijo. Imajo odlično moštvo, zagotovo njihovo najboljše v zadnjih letih. Igrajo tipično NCAA košarko, saj tudi njihov glavni trener Douglas Leichner prihaja iz ameriške študentske lige. Veliko je tranzicije in njihova igra ima visok tempo. Njihova ekipa lahko doseže ogromno, v pripravljalnem delu pa še ni pokazala vsega svojega potenciala," svari pred tekmecem slovenski selektor.

SLOVENIJA - NEMČIJA 63:68

(45:59, 30:37, 13:16)
Slovenija: Špan 5, Nikolić 14 (7 skokov), Janc, Čančar 5 (8 skokov), Kokol 8, Mesiček 16, Šantelj 5 (6 skokov), Grušovnik, Kosi, Ritlop 8, Barbarič 2, Karavdić.