ps
16.07.2014 21:05:22

Brez četrtfinala

Fiba Europe

Na odločilnem srečanju za uvrstitev v četrtfinale evropskega prvenstva do 20 let je Slovenija s 67:84 izgubila z Grčijo in se bo tako borila le za mesta od devet do 12.

Tako kot že na čisto vseh preostalih tekmah drugega dela v skupini E, tudi izid srečanja med Španijo in Veliko Britanijo ni šel na roko slovenski izbrani vrsti. A poraz Španije bi bil, v nasprotju z nekaterimi prejšnjimi rezultati, res veliko presenečenje, tako da so bili selektor Damjan Novaković in njegovi varovanci že prej prepričani, da bodo delo morali opraviti sami, če želijo v četrtfinale.

Naloga pa je bila presneto težka, nasproti so našim stali gostitelji prvenstva Grki, ki so za nameček enako nujno potrebovali uspeh, sicer bi sami ostali brez uvrstitve med najboljšo osmerico. V slovensko moštvo, ki je predvsem v psihološkem smislu še čutilo posledice nesrečnega poraza z Litvo večer prej, se je po bolezni vrnil Erjon Kastrati, a Grki so takoj na začetku povedli za več kot deset točk, prav takšna je bila razlika tudi po prvem polčasu.

Tudi potek tretje četrtine ni dajal upanja v boljše čase, prednost se je še povečala. A v zadnji četrtini je sledil silovit slovenski juriš, predvsem na krilih Matica Rebca, ki je z Grki skorajda igral simultanko, in dve minuti pred koncem je bila razlika le še šest točk. Toda moči je zmanjkalo, Grki so se zbrali, odbili napad in prednost do izteka spet izdatno povišali.

Pred Slovenci sta zdaj tekmi za razvrstitev od devetega do dvanajstega mesta. Petkov nasprotnik je reprezentanca Poljske, v nedeljo pa se naši lahko udarijo z Italijo ali Veliko Britanijo.

Slovenija - Grčija 67:84

(15:25, 18:20, 12:17, 22:22)

Strelci za Slovenijo: Nikolić 16, Kastrati 5, Zatežič, Rizman 3, Kokol, Rebec 33 (8 skokov, 7 podaj), Dolenšek, Ritlop, Stražar, Gabrovšek 2, Karavdić, Bolčina 8 (9 skokov).