ku
ku
17.05.2024 08:59:53

Prizor, ki osupne! Jokić v zadnji četrtini ni igral, saj ne boste verjeli, kaj je počel ves čas! (foto)

Nikoli Jokiću ni bilo prijetno spremljati boleč poraz svoje ekipe.

Košarkarji Minnesote so v polfinalu končnice severnoameriške lige NBA nadigrali Denver Nuggets s 115:70 in na zahodnem delu izid v zmagah proti branilcem naslova izenačili na 3:3. Odločilna sedma tekma bo v noči na ponedeljek po slovenskem času v Denverju.

Minnesota je serijo z Denverjem odprla z dvema zmagama, aktualni prvak je odgovoril s tremi zaporednimi zmagami, Timberwolves pa so s prepričljivim slavjem niz potisnili v sedmo tekmo.

Že prva četrtina je pokazala, v katero smer bo šla tekma. Domači so imeli po prvi četrtini 17 točk prednosti (31:14). Ob polčasu je bilo +19 (59:40), ob koncu tretje četrtine pa se je razlika povzpela na +25 (86:61). Gostje so v zadnji četrtini doživeli popoln polom in jo izgubili z 29:9. Prvi zvezdnik Denverja Nikola Jokić je izpustil celotno zadnjo četrtino, a ni obsedel na klopi za rezerve. Ves čas je stal ob njej in zgolj nemo gledal, kaj se dogaja na parketu, prizor pa je hitro obkrožil splet.