ku
ku
11.05.2023 06:15:00

Kakšna drama! Partizan na odločilni tekmi vodil že za 18, nato pa ... norišnica! (video)

Košarkarji Monaca in Real Madrida so zadnji udeleženci zaključnega turnirja evrolige, ki bo konec naslednjega tedna v Kaunasu.

Monačani so odločilno peto tekmo proti Maccabiju iz Tel Aviva dobili doma s 97:86, Španci pa so Partizan izločili po zaostanku 0:2 v zmagah. Na odločilni peti tekmi v Madridu so zmagali z 98:94. Beograjčane je kraljevi klub premagal po zaostanku 18 točk na začetku drugega polčasa. Zadnjo četrtino je dobil s 29:18, drugi polčas pa z 59:39. Džanan Musa je zbral 20 točk, Sergio Rodriguez jih je dodal 19, pri Partizanu pa je bil najbolj učinkovit Kevin Punter z 28 točkami.

Real je imel na koncu na svoji strani več izkušenj z igranjem tako pomembnih tekem, v zadnji četrtini, v kateri je Real dokončal preobrat, so namreč blesteli Sergio Rodriguez, Sergio Llll in Mario Hezonja in zadnjo četrtino dobili s kar 11 točkami razlike. Panter je imel sicer pri rezultatu 97:94 in 24 sekund pred koncem priložnost za izenačenje in morebitne podaljške, a je met zgrešil, na drugi strani pa je bil narejen prekršek nad Hezonjo, ki je zadel enega od dveh prostih metov in zapečatil usodo črno-belih iz Beograda.

Monaco se je le dve leti po vstopu v evroligo uvrstil na zaključni turnir. Lani je izpadel po peti tekmi četrtfinala proti Olympiacosu, letos pa je v seriji z Izraelci dobil drugo in tretjo tekmo, današnjo pa je sebi v prid odločil z delnim izidom 21:7 v zadnjih petih minutah. Za Monaco sta po 21 točk dosegla Mike James in Jordan Loyd, pri Maccabiju pa je s 27 točkami izstopal Wade Baldwin.

Real Madrid bo v polfinalu 19. maja igral proti Barceloni, ki je bila v četrtfinalu s 3:0 boljša od Žalgirisa, Monaco pa se bo srečal s pirejskim Olympiacosom, ki je dobil peto tekmo proti Fenerbahčeju. Finale bo v nedeljo, 21. maja, ob 19. uri.