27.04.2023 10:17:59

Noro, kakšen koš! Tudi Dragić ni mogel verjeti svojim očem! (video)

Neverjeten koš zvezdnika Miamija.

Košarkarji Miami Heat so v Milwaukeeju po podaljšku premagali Buckse s 128:126 in se s 4:1 v zmagah uvrstili v drugi krog končnice.

Šele šestič v zgodovini NBA se je zgodilo, da je v končnici osmi nosilec izločil prvega, kot se je to zgodilo tokrat v Milwaukeeju. Za to ima največ zaslug Jimmy Butler, ki je dosegel 42 točk, sicer nekaj manj, kot na četrti tekmi, ko je prišel do številke 56. Domači so v začetku zadnje četrtine pete tekme že vodili za 16 točk, a popustili. Gostom je tako kot na prejšnji tekmi uspel preobrat in z izidom 32:16 so dobili zadnji del tekme.

Zadnji koš v rednem delu je bil poglavje zase. Butler je po izjemni podaji Gaba Vincenta žogo strpal skozi obroč le desetinko pred iztekom rednega dela za 118:118. Bucksi so bili v takšnem šoku, da so pozabili vzeti minuto odmora.

Miami je nato v podaljšku ves čas vodil v minimalno prednostjo. Grški zvezdnik tekmecev Giannis Antetokounmpo, ki je zbral 38 točk in 20 skokov, pa je 40 sekund pred koncem dodatka napravil nespametno osebno napako, po kateri so Heat povedli s 128:124.