ku
ku
22.12.2016 22:19:18

Dončić proti »svoji« Zvezdi ni mogel

Košarkarji Crvene zvezde so v 14. krogu evrolige na domačem igrišču z 82:70 premagali sloviti Real.

Za goste iz Madrida je Luka Dončić v slabih 12 minutah dosegel eno trojko. Do zmage pa je prišel Alen Omić, ki je z Anadolou Efesom v turškem obračunu v gosteh s 86:76 premagal Galatasaray, vendar se slovenski reprezentant ni vpisal med strelce.
V Beogradu so domači košarkarji na polčas odšli s prednostjo osmih točk, ki so jo do konca tretje četrtine povečali na enajst, kar jim je zadostovalo za šesto zmago v sezoni, medtem ko so Madridčani ostal pri devetih. Dončić tokrat ni bil tako uspešen kot pred dvema dnevoma, ko je na domačem igrišču v dobrih 19 minutah prispeval 16 točk, šest skokov, pet podaj in tri ukradene žoge za zmago Reala proti Brose Basketsu. V Beogradu je začel tekmo, skupaj je bil igrišču nekaj manj kot 12 minut, ob porazu svoje ekipe pa je bil enkrat uspešen z metom za tri točke, dvakrat je zgrešil, tako kot tudi met za dve točki, v svojo statistiko pa je vpisal še skok in dve podaji. Največ zaslug za zmago Crvene zvezde je imel Marko Simonović z 20 točkami, edini razpoloženi igralec gostov pa je bil Jeffrey Taylor s 25.
Turški derbi med Galatasarayjem in Anadolou Efesom je pripadel gostom, ki so zmagali sedmič v sezoni, Galatasaray pa je ostal pri le štirih zmagal. Za goste, pri katerih se je z 19 točkami izkazal Brandon Paul, je dobrih pet minut igral tudi Omić, ki pa iz dveh poskusov za dve točki ni bil uspešen, zato pa imel dva skoka in podajo. Najboljši strelec domače ekipe je bil Blake Schilb z 21 točkami.
Za presenečenje je poskrbel Brose Baskets, ki je doma ugnal Olympiacos z 82:68. Nekaj sekund, sedem, je domači trener Andrea Trichieri namenil tudi slovenskemu košarkarju Alekseju Nikoliću, ki ni dosegel točke, zato pa jih je Darius Miller za peto zmago nemške ekipe, prispeval 20, tudi pet trojk. Za Olympiacos, ki ostajal pri devetih zmagah, je Vassilis Spanoulis dosegel 15 točk.
V Kaunasu je Unics Kazan z 88:80 premagal domači Žalgiris, tako da imata obe ekipi po pet zmag in devet porazov.