sta
sta
29.10.2016 07:55:43

Skorajšnji dvojni dvojček Dragića premalo (VIDEO)

Košarkarji Miami Heat so v severnoameriški ligi NBA doma izgubili z ekipo Charlotte Hornets z 91:97.

Za poražene gostitelje je slovenski zvezdnik Goran Dragić v 34. minutah dosegel 14 točk, devet skokov in štiri podaje. S tem je bil drugi strelec domačih za Hassanom Whitesidejem, ki je zbral 20 točk in 15 skokov.

Prvo ime dvoboja je bil Kemba Walker, ki je nanizal 24 točk in je vodil goste, ki so s tretji četrtini zaostajali že za 19 točk, nato pa prišli do zmage. Charlotte je tako slavila v isti dvorani, v kateri je klonila na sedmi tekmi končnice letošnjo pomlad in s tem v prvem krogu predčasno končala končnico prejšnje sezone. Toda tedaj je imel Miami povsem drugačno ekipo, kot sedaj. Prvo domačo tekmo nove tekmovalne sezone je tokrat med drugim igral brez Dwyana Wadea, dvanajstkratnega udeleženca tekme vseh zvezd, ki ga po odmevnem prestopu v Chicago ni bilo v moštvu prvič od leta 2002.

Wade tokrat ni bil v središču pozornosti zaradi igre, ampak zaradi opravičila, ker je z roko nakazal rezanje grla, ko je dosegel zmagoviti koš Chicaga na tekmi z Bostonom. Kljub temu je bil kaznoval s plačilom 25.000 ameriških dolarjev; prav tako je dobil Durant zaradi istega razloga pred tremi leti.

Udrih do zmage

Ekipa Detroit Pistons je doma ugnala Orlando Magic s 108:82, slovenski košarkar Beno Udrih je v igro stopil s klopi in dobro izkoristil priložnost, saj je dosegel 13 točk, pet podaj in dva skoka v 20. minutah v dresu Detroita.

Doma je izgubila ekipa New Orleans Pelicanes, četudi je Anthony Davis zbral 45 točk, saj je imela Golden State Warriors ob slavju s 122:114 veliko več razigranih igralcev, med katerimi je bil prvi Durant (30), ki je skupaj s Kylejem Thompsonom (28) in Stephenom Curryjem (23) zbral skupaj 81 točk.

Pred domačimi gledalci sta pokleknili še moštvi Dallas Mavericks v partiji s Houston Rockets (98:106) in Toronto Raptors s Cleveland Cavaliers (91:94), doma pa sta zmagali ekipi Brooklyn Mets v dvoboju z Indiano Pacers (103:94) ter Utah Jazz z Los Angeles Lakers (96:89).