30.12.2015 22:59:08

Slovenski obračun v Madridu dobil Dončić

V košarkarski evroligi so bile na sporedu tekme prvega kroga drugega dela tekmovanja.

V prvem krogu drugega dela košarkarske evrolige je med štirimi slovenskimi košarkarji prvi na parket stopil Zoran Dragić, ki je s Himkijem v ruskem obračunu v skupini F gostil moskovski CSKA in zmagal z 91:89, v sredinem večeru pa je v obračunu s slovenskim pridihom Real premagal Brose Baskets z 82:79.

V ruskem dvoboju so domači košarkarji vztrajno lovili goste in jih v 31. minuti tudi ulovili, v 33. minuti pa s trojko Zorana Dragića povedli z 80:72. V napeti končnici je zmago domači ekipi z 91:89 prinesel Aleksej Šved, z 28 točkami tudi najbolj učinkovit igralec tekme. Dragić je k zmagi svoje ekipe prispeval sedem točk, od tega dve trojki, v 18 minutah pa je imel še tri skoke in podajo.

V isti skupini je Jaka Blažič z Laboralom Kutxo gostoval v Kaunasu. Evropski prvaki iz leta 1999 so bili proti španski ekipi večji del tekme v podrejenem položaju, saj so že po prvi četrtini zaostajali za 14 točk, na koncu je bilo 68:89. Blažič je igral le šest minut, v tem času pa se ni vpisal med strelce, v statistiko je dodal skok in blokado. S 16 točkami je bil najboljši strelec Laborala Kutxe Američan Darius Adams s 16 točkami, kolikor jih je za Žalgiris dosegel tudi Kanadčan Olivier Hanlan. Glavni sodnik na tekmi je bil Slovenec Sašo Pukl.

V Madridu sta se pomerila Real in Brose Baskets, za katera igrata Luka Dončić in Aleksej Nikolić. Uspešnejši je bil prvi, tako zaradi zmage Špancev z 92:89, kot tudi zaradi svojega prispevka. V 21 minutah je namreč zbral po dve točki, skoka in podaji, Nikolić je na parketu prebil slabi dve minuti in se, razen z enim zgrešenim metom, ni vpisal v statistiko.