ku
ku
29.10.2014 20:46:29

Olimpija v končnici do zmage nad Madžari

Union Olimpija se je v tretjem krogu evropskega pokala v gosteh pomerila s Szolnokijem in slavila s 86:80.

To je bila za ljubljanske košarkarje druga zmaga v letošnji sezoni omenjenega tekmovanja. Najboljša strelca pri Ljubljančanih sta bila Alen Omić z 18 točkami in Sasu Salin, ki jih je dosegel 16.

Gostitelji so imeli na začetku zadnje četrtine že 14 točk prednosti, a Ljubljančani, ki so nastopili brez prvega strelca Mirze Begića, so znova dokazali, da so v tej sezoni iz pravega testa in da lahko svojim privržencem vedno pripravijo nekaj posebnega. Tako kot so proti Bešiktašu v prvem krogu skoraj zapravili 15 točk naskoka, so zdaj nadoknadili visok zaostanek in z delnim izidom 28:8 prišli do zelo pomembnih dveh točk, ki jim ob dobrem nadaljevanju na stežaj odpirata vrata nadaljevanja evropskega pokala.

Ljubitelji zeleno-belih se tudi tokrat videli dva povsem različna obraza Uniona Olimpije. V prvem polčasu takoimenovano igro "run&gun", v kateri obrambe niso bile pomembne, temveč so šteli le koši. Več so jih sicer dosegli gostitelji, vendar so tudi varovanci trenerja Aleša Pipana zadeli sedem trojk in imeli dva igralca z dvomestnimi številkami - Sasu Salin 14 točk, Alen Omić 10.

Sledila je za Ljubljančane zelo slaba tretja četrtina, v kateri je bil Szolnoki gospodar na parketu in bi moral odločiti zmagovalca. Na začetku zadnje četrtine je bil na dobri poti, saj je semafor kazal rezultat 72:58. A tu se je zgodba povsem obrnila. Union Olimpija je zaigrala nekoliko agresivneje v obrambi, padle so tri trojke Gregorja Hrovata (12 točk, 7 skokov) in Luke Rupnika, tako da je bil rezultat tri minute pred koncem le še 76:73.

In Slovenci se s tem niso zadovoljili. Alen Omić (18 točk, 8 skokov) je zadel za 78:77, Rupnik je s trojko ob izteku napada povedel Union Olimpijo v vodstvo z 82:80, prvi strelec tekme Omić pa je dokončal delo deset sekund pred koncem.

Szolnoki - Union Olimpija 80:86 (70:58, 48:42, 28:25)

Debrecen - Foenix Arena. Sodniki: Kowalski (Pol), Lucis (Lat), Baumanis (Lat).
Szolnoki Olaj: Lorant 14 (2:4), Sinovec 4 (2:3), Keller 11 (1:6), Wittmann 4 (2:2), Vojvoda 13, Jones 13 (1:2), Bader 5 (1:2), Milošević 16 (4:5).
Union Olimpija: Rupnik 6, Marinelli 3, Hrovat 12 (4:4), Salin 16 (3:3), Nikolov 5, Mahkovic 2 (2:2), Omić 18 (2:3), Marinović 12 (4:4), Kanacević 12 (3:4).
Prosti meti: Szolnoki Olaj 13:24, Union Olimpija 18:20.
Met za tri točke: Szolnoki Olaj 3:12 (Lorant 2, Vojvoda), Union Olimpija 12:29 (Salin 3, Hrovat 2, Rupnik 2, Marinović 2, Marinelli, Kanacević, Nikolov).
Osebne napake: Szolnoki Olaj 27, Union Olimpija 25.
Pet osebnih: Mahkovic (30.), Kancević (37.), Bader (40.), Milošević (40.).