Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

STA
0 23.03.2024 20:53:33

Cedevita Olimpija v drugem polčasu le strla Mornar in se vrnila na četrto mesto

alesfevzer.com
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 24. krogu lige Aba premagali Mornar s 105:89 (30:28, 47:46, 75:61).

* Dvorana Stožice, gledalcev 1700, sodniki: Belošević (Srbija), Dragojević (Črna gora), Peić (Hrvaška).
* Cedevita Olimpija: Stewart 17, Radović 8 (2:2), Radičević 5, Cobbs 15 (1:2), Glas 5 (0:2), Blažič 18 (5:6), Omić 20 (0:1), Dragić 11, Šaškov 6 (0:1).
* Mornar: Weathers 24 (5:5), Dunn-Martin 17 (2:3), Lewis 9, Luković 2, Bursać 4, Waller 5, Gavrilović 26 (2:2), Vranješ 2.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 8:14, Mornar 9:10.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 11:26 (Dragić 3, Blažič 3, Stewart 3, Radičević, Glas), Mornar 8:26 (Dunn-Martin 3, Gavrilović 2, Waller, Weathers, Lewis).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 15, Mornar 17.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Cedevite Olimpije so prekinili niz treh porazov v ligi Aba in se s petnajsto zmago vrnili na četrto mesto. Do konca rednega dela sta še dva kroga; Ljubljančani bodo prihodnjo soboto gostovali v Novem mestu, v zadnjem krogu pa pri Ciboni.

Cedevita Olimpija, ki je z zmago proti Mornarju naredila uslugo tudi drugemu slovenskemu predstavniku v regionalnem tekmovanju Krki - ta se namreč za obstanek bori prav s črnogorskim klubom -, ima zmago prednosti pred Zadrom na petem mestu ter dve pred Mego, ki bo tekmo 24. kroga igrala v ponedeljek proti Crveni zvezdi.

Cedevita Olimpija ima tako z Zadrom kot Mego slabše medsebojno razmerje. Četrtouvrščena ekipa bo v četrtfinalu na dve zmagi igrala proti peti ekipi na lestvici in imela prednost dvorane na morebitni tretji tekmi.

Varovanci trenerja Zorana Martića so tekmeca pričeli treti v drugi polovici tretje četrtine (68:57) in ga dokončno zlomili na začetku zadnje, ko se je razlika povzpela na 83:64.

Izkazali so se s kolektivno igro - zbrali so 37 podaj, kar je nov rekord lige Aba, najbolj razpoloženi v napadu pa so bili Jaka Blažič z 18 točkami (trojke 3:4), 9 podajami in 8 skoki (indeks 37), Alen Omić, ki je dosegel 20 točk (met 10:12) in DJ Stewart (17 točk, 6 skokov).

Prejšnji rekord lige Aba po podajah (34) sta si delili Crvena zvezda iz leta 2003 in Mega iz 2021.

Značke: košarka, liga aba