sta
04.02.2022 22:10:23

Krka s 14 porazom v nevarnem območju

aba

Košarkarji Krke so v 19. krogu lige Aba izgubili s Studentskim centrom s 76:86 (32:16, 48:42, 54:64).

* Dvorana Morača, gledalcev 1150, sodniki: Obrknežević, Stefanović, Ćalić (vsi Srbija).
* Studentski centar: Neal 24 (7:8), Magee 20 (7:7), Ivanović 1 (1:2), Slavković 1 (1:2), Hadžibegović 4, Starovlah 6, Baćović 6 (1:1), Edwards 6 (2:2), Kamenjaš 18 (4:9).
* Krka: French 2, Stergar 6 (2:3), Stipčević 11, Špan 8, Kosi 8, Škedelj 9, L. Lapornik 11 (2:2), M. Lapornik 7 (1:2), Macura 14 (0:1).
* Prosti meti: Studentski centar 23:31, Krka 5:8.
* Met za tri točke: Studentski centar 7:21 (Neal 3, Magee 3, Baćović), Krka 11:35 (Stipčević 3, L. Lapornik 3, M. Lapornik 2, Špan 2, Škedelj).
* Osebne napake: Studentski centar 16, Krka 26.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Krke so podaljšali niz porazov v ligi Aba na enajst tekem. V Podgorici so izgubili proti ekipi, ki so jo zadnjo premagali 30. oktobra lani. Studenstki centar je bil boljši s 86:76.

Krka, ki z izkupičkom 3-14 skupaj s Splitom zaseda zadnje mesto na razpredelnici in ji grozi izpad iz elitne lige Aba, ima do konca še devet tekem, ključne pa bodo verjetno že kar naslednje tri. Najprej bo doma gostila Cibono in Split, nato pa jo čaka gostovanje pri Borcu.

Novomeščani so prikazali dva obraza, odličnega v prvih dvanajstih minutah, v katerih so dosegli 36 točk in vodili z dvajsetimi točkami prednosti (36:16), ter katastrofalnega v naslednjih dvajsetih, ko so domači z delnim izidom 53:18 prišli do prednosti 69:54, ki so jo uspešno ohranili do konca. Tretjo četrtino so Črnogorci dobili kar z 22:6.