ku
17.10.2015 21:34:50

Žvižgi s tribun

Nikola Miljković

Košarkarji Krke so doživeli četrti poraz v ligi Aba. V šestem krogu so morali pred domačimi gledalci premoč priznati ekipi Metalca, ki je zasluženo zmagala s 75:70.

Za Novomeščane je to drugi zaporedni poraz, prvi v dvorani Leona Štuklja. V prejšnjem krogu so izgubili v Stožicah s tridesetimi točkami razlike, popravni izpit pa se jim ni izšel, saj so v zaključku naredili preveč napak oziroma niso imeli razpoloženega posameznika.
Luka Lapornik je sicer dobri dve minuti pred koncem zadel za eno redkih vodstev Krke na tekmi (68:67) - gostje so v drugem polčasu nekajkrat vodili z osmimi točkami prednosti, vendar pa so njegovi soigralci v zaključku dovolili gostom najprej lahek koš za 71:68, nato pa še trojko za pet točk naskoka.
Krka bo naslednji konec tedna gostovala pri Partizanu.

KRKA - METALAC 70:75 (19:21, 34:40, 53:58)
Novo mesto - Dvorana Leon Štukelj. 1000 gledalcev. Sodniki: Herceg, Hordov, Vovk (vsi Hrvaška).
Krka: Tratnik 10, Ivanov 14 (1:1), Sinovec 6 (1:2), Lalić 8, Katnić 7 (2:2), Kastrati 6, Dimec 4, Lapornik 15 (3:5).
Metalac: Malešević 13 (4:6), Campara 2, Kutlešić 14 (2:2), Janković 11 (3:4), Majstorović 18 (6:11), Pilčević 1 (1:2), Josilo 6 (2:3), Rakičević 8, Bakić 2.
Prosti meti: Krka 7:10, Metalac 18:28.
Met za tri točke: Krka 9:29 (Tratnik 2, Kastrati 2, Lapornik 2, Ivanov, Sinovec, Katnić), Metalac 3:16 (Kutlešić 2, Malešević).
Osebne napake: Krka 27, Metalac 21.
Pet osebnih: Lalić (34.)