ku
27.12.2014 21:15:59

Tretji zaporedni

Arsen Perić

Košarkarji Uniona Olimpije so bili z Zagrebu proti Cedeviti za šest točk prekratki in tako doživeli tretji zaporedni poraz v ligi Aba.

V zadnjih sedmih dneh so izgubili s Krko, Cibono ter Cedevito, torej neposrednimi tekmeci za vrh razpredelnice. Zaskrbljujoče je, da so Ljubljančani vsa tri srečanja izgubili v drugih polčasih; v skupno 60 minutah so dosegli le 77 točk ali dobrih 25 na polčas.

Proti Cedeviti so imeli še najboljši drugi polčas - dosegli so 31 točk, vendar so skoraj polovico teh točk dosegli v zadnjih petih minutah. Do 35. minute so zmogli komaj 46 točk, kar je pomenilo, da je bila Cedevita že pred gladko zmago, kajti vodila je s petnajstimi točkami naskoka.

Toda zeleno-beli so tedaj vendarle zaigrali nekoliko bolj podjetno, z nekaj lahkimi koši zmanjšali zaostanek ter po edinem protinapadu na tekmi je najboljši posameznik pri Unionu Olimpiji Blaž Mahkovic znižal na 64:60. Do konca tekme je bilo še dovolj časa, vendar je na plan znova prišla neučinkovitost varovancev Aleša Pipana, ki v treh napadih niso prišli do koša, tako da so na koncu vpisali sedmi poraz v regionalnem tekmovanju.

Union Olimpijo v naslednjih dveh krogih čakata beograjska kluba; 4. januarja bo v Stožicah gostovala Crvena zvezda, ki je še vedno brez poraza, 10. januarja pa še gostovanje pri Partizanu.

Cedevita - Union Olimpija 66:60 (12:18, 32:29, 50:44)

Zagreb - Dvorana Dražen Petrović. 600 gledalcev. Sodniki: M. Vojinović, Maričić (oba Srbija), Bjedić (BiH).
Cedevita: Zubčić 2, Ramljak 7, Pilepić 2, Babić 6, A. Delaš 9 (4:4), Žganec 2 (0:2), Bilan 17 (5:6), M. Delaš 8, Ukić 13 (3:5).
Union Olimpija: Marinelli 1 (1:1), Hrovat 2, Brodnik 1 (1:2), Murić 13 (4:8), Mahkovic 16 (4:5), Omić 4 (0:2), Prepelič 11 (3:3), Marinović 8 (3:4), Kanacević 4.
Prosti meti: Cedevita 12:17, Union Olimpija 16:25.
Met za tri točke: Cedevita 2:13 (Ramljak, A. Delaš), Union Olimpija 4:28 (Prepelič 2, Murić, Marinović).
Osebne napake: Cedevita 25, Union Olimpija 19.