22.11.2014 19:20:47

Oslabljena Krka popustila v zadnji četrtini

KMA

Novomeška Krka je morala v 9. krogu lige ABA priznati premoč Mega Vizuri.

Krka se je v devetem krogu regionalnega tekmovanja pomerila z ekipo iz Smedereva, ki je bila na lestvici mesto za njo s točko manj. Krkaši so nastopili oslabljeni, na koncu pa po razburljivi in dolgo časa negotovi tekmi izgubili za osem točk.

V taboru slovenskih prvakov ni bilo Jasmina Hukića in Mihe Lapornika, Malcolm Armstead je imel manjšo minutažo, zaigrala pa sta Chris Booker in Alexis Wangmene.

Večji del uvodne četrtine so domači lovili goste, jih enkrat tudi ujeli, nato pa izgubili za tri. Izgubljeno so nadomestili v drugi četrtini, ko so nadoknadili sedem točk zaostanka in prišli do vodstva 43:42. Tesno prednost so zadržali tudi v začetku drugega dela, ekipi pa sta bili še vedno tesno skupaj, tako da je bilo po 30 minutah le +1 za goste.

Odločitev o zmagovalcu je padla med 33. in 37. minuto. Takrat je Mega Vizura povedla za deset točk, prednosti pa ni več spustila iz rok, ob koncu so jo gostje učinkovito zadržali tudi s črte prostih metov. Pri domačih je Mirko Mulalić dosegel 19 točk, od tega pet trojk, pri gostih pa je bil najučinkovitejši Nikola Jokić z 22.

Naslednjo tekmo bodo Novomeščani igrali 29. novembra, ko bodo gostovali pri Zadru.

Krka - Mega Vizura 72:80 (20:23, 43:45, 59:60)

Novo mesto -  Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 1200, sodniki: Herceg, Vovk (oba Hrvaška), Bjedić (BiH).
Krka: Kastrati 10 (2:2), Rojc 9 (4:4), Wangmene 5 (3:4), Armstead 16 (4:6), Mulalić 19 (2:2), Booker 13 (5:6).
Mega Vizura: Kešelj 12 (2:3), Marelja 2, Jaramaz 6 (1:2), Miljenović 16 (9:10), Jokić 22, Cantekin 11 (1:2), Zagorac 8 (1:1), Vrbica 3.
Prosti meti: Krka 20:24, Mega Vizura 14:18.
Met za tri točke: Krka 8:26 (Mulalić 5, Armstead 2, Rojc), Mega Vizura 10:26 (Jokić 4, Kešelj 2, Jaramaz, Miljenović, Zagorac, Vrbica).
Osebne napake: Krka 21, Mega Vizura 25.
Pet osebnih: Rojc (36.), Kastrati (38.); Cantekin (39.).