ku
ku
14.11.2014 22:22:32

Union Olimpija kraljica srhljivk

V 8. krogu lige ABA je Union Olimpija doma premagala bosansko Igokeo. Slavila je z 72:70, največ točk, kar 19 je prispeval Marko Marinović.

Tokrat so bili ljubljanski košarkarji tisti, ki so po izenačenem začetku v nadaljevanju ves čas zaostajali tudi za 12 točl in lovili nasprotnika, na koncu pa jim je tudi uspelo.

Ljubljančani so za razliko od kar nekaj srečanj v tej sezoni, ko so zapravili visoko prednost, tokrat nadoknadili zaostanek. Po zaslugi Marka Marinovića, Paola Marinellija in Blaža Mahkovica so ob prednosti gostov za dvanajst točk naredili delni izid 18:4 in prišli do tretje domače zmage v ligi Aba. Z izkupičkom 5-3 zeleno-beli ostajajo v vrhu tekmovanja.

Union Olimpija je odigrala 35 minut za čim prejšnjo pozabo, zadnjih pet pa iz učbenikov. Ob izjemni borbenosti - Igokeja je imela v 27. minuti 15 točk prednosti (55:40) - ter v navezi trojnega M (Marinović, Marinelli, Mahkovic) je v 35. minuti zaigrala kot prerojena (66:54). Omenjeni trije igralci so s trojkami ali napadi 2 + 1 v dobrih dveh minutah naredili 11:0 in se približali na le točko zaostanka.

Najmlajši, Marinelli (9 točk, 7 v zadnji četrtini), je s trojko povedel domače v vodstvo (68:67), najstarejši, Marinović (19 točk, 5 podaj, indeks 21), pa je z izkušnjami ter s črte prostih metov zaključil rapsodijo zmajev, ki je požela navdušenje občinstva.

Za Union Olimpijo je to peta zmaga v letošnji sezoni lige ABA, Krko gostovanje pri Crveni zvezdi čaka v nedeljo ob 19. uri.

Union Olimpija - Igokea 72:70 (16:16, 33:38, 48:60)

Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 2500, sodniki: Dožai, Hordov, Vovk (vsi Hrvaška).
Union Olimpija: Rupnik 2 (0:2), Marinelli 9 (2:3), Hrovat 11 (2:4), Begić 5 (3:4), Nikolov 3 (1:2), Mahkovic 15 (6:7), Omić 4, Marinović 19 (4:6), Kanacević 4 (1:2).
Igokea: Torlak 4 (1:2), Jorović 3, Milošević 3 (1:1), Čakarević 7 (3:4), Drenovac 12 (1:2), Bunić 12 (6:8), Jones 14 (6:8), Dragović 15 (2:2).
Prosti meti: Union Olimpija 19:30, Igokea 20:26.
Met za tri točke: Union Olimpija 7:24 (Marinović 3, Marinelli, Hrovat,Mahkovic, Kanacević), Igokea 6:18 (Dragović 3, Torlak, Jorović, Drenovac).
Osebne napake: Union Olimpija 26, Igokea 28.
Pet osebnih: Mahkovic (40.).