STA/ku
STA/ku
11.10.2014 22:42:40

Ljubljančani klonili v Beogradu

V 3. krogu lige ABA so košarkarji Uniona Olimpije igrišče prvič zapustili sklonjenih glav.

V beograjski dvorani Pionir jih je v dvoboju doslej neporaženih ekip s 73:65 (14:17, 33:28, 61:38) premagala Crvena zvezda, ki je tako zabeleželila še tretjo zaporedno zmago.

Rdeče-beli so si odločilno prednost priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili za 18 točk. V tem delu so si Beograjčani, ki so v prvih dveh krogih zmagali s povprečno 27 točkami razlike, nabrali že 24 točk prednosti in to v zadnji četrtini tudi zadržali.

Zmaji so se dve minuti in pol pred koncem sicer približali na 69:62, vendar ob izgubljeni bitki v skoku (42:25), zgolj 14-odstotnem metu za tri točke in le enem razpoloženem igralcu niso imeli možnosti za preobrat.

Edini, ki se je uspel kosati z domačini, je bil 219 centimetrov visoki Mirza Begić, ki si je s predstavo proti tri centimetre višjemu Bobanu Marjanoviću močno povečal možnosti za odhod iz Ljubljane.

Slovenski reprezentant namreč za Union Olimpijo igra zastonj, saj čaka na ugodno ponudbo iz tujine. V 28 minutah na parketu je dosegel 23 točk (met 10:15) in zbral sedem skokov. S tem je bil tudi prvi strelec tekme.

V prihajajočem tednu bodo zmaji začeli tekmovanje v evropskem pokalu - na gostovanju pri Bešiktašu v Carigradu, naslednjo tekmo v ligi ABA pa bodo igrali v nedeljo, 19. oktobra, ko v Stožice prihaja šestkratni prvak lige Partizan.

C. zvezda - Union Olimpija 73:68 (14:17, 33:28, 61:38)

Beograd - dvorana Pionir, gledalcev 3100, sodniki: Radović, Herceg, Jovović (vsi Hrvaška).
CRVENA ZVEZDA: Williams 9, Dangubić 4, Mitrović 9 (2:3), Lazić 5 (1:2), Blažić 2, Kalinić 3 (1:1), Marjanović 15 (3:3), Tejić 2, Jenkins 13, Jović 1 (1:2), Zirbes 10.
UNION OLIMPIJA: Salin 2, Murić 10 (1:2), Begić 23 (3:6), Nikolov 8 (4:7), Omić 4, Marinović 10 (2:2), Kanacević 8.
Prosti meti: Crvena zvezda 8:11, Union Olimpija 10:17.
Met za tri točke: Crvena zvezda 3:9 (Williams, Mitrović, Jenkins), Union Olimpija 3:22 (Marinović 2, Murić).
Osebne napake: Crvena zvezda 21, Union Olimpija 17.