sta
21.11.2015 23:46:12

INL: Zmaga le za jeseniške hokejiste

Grega Wernig

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v ligi INL po kazenskih strelih z 2:1 premagali Zell am See. Celje in Playboy Slavija nista bila uspešna. Celjane je z 1:5 premagal Lustenau, Založane z 1:4 Feldkirch.

Vse tri slovenske predstavnike so čakali težki tekmeci. Jeseničani so gostovali pri sosedih na lestvici - Gorenjci so sicer pred nocojšnjo tekmo imeli osem točk več od Zell am Seeja - na Gorenjsko pa bi se skorajda vrnili praznih rok. Po dveh tretjinah je bilo 0:0, gol za vodstvo domačih je v 43. minuti dosegel Christoph Herzog, toda Aleš Remar je izid poravnal štiri minute in šest sekund kasneje. V podaljšku golov ni bilo, o zmagovalcu pa so odločali kazenski streli - po teh so bili uspešni železarji.

Celje je čakal obračun z drugo ekipo lige INL Lustenauom. Štajerci so klonili z 1:5, edini gol je v 33. minuti dal Davor Rakanović.

Playboy Slavija je doma igrala proti vodilnemu Feldkirchu. Že v 10. minuti je povedla po golu Jureta Sotlarja, nato pa je prejela štiri gole in ostala praznih rok.