hu
14.02.2015 23:17:13

Zupančič debitiral z odliko

Arsen Perić

Hokejisti v mednarodni ligi INL so odigrali tekme 9. kroga v drugem delu prvenstva. V zgornjem delu tekmovanja je edini slovenski predstavnik z Jesenic premagal doslej vodilni Zell am See s 5:3. V spodnji skupini so Celjani premagali Blejce s 4:3, Playboy Slavija pa Triglav s 6:3.

Jeseničani so prvič zaigrali pod vodstvom Nika Zupančiča. Tekmecem z vrha lestvice so sicer prepustili začetno pobudo, nato pa sami dosegli štiri gole zaporedoma. Urban Sodja, Luka Tošič, Nik Pem in Miha Pesjak so z zadetki med 16. in 37. minuto poskrbeli za 4:1, vendar so se gostje še vrnili v igro in v 47. minuti je bilo le še 4:3. A je nato vse dvome o zmagovalcu rešil Sodja z drugim zadetkom v 55. minuti.

V spodnjem delu INL, kjer se moštva borijo za tri mesta v končnici - ekipe zgornjega dela imajo nadaljevanje že zagotovljeno - je v prvem slovenskem obračunu na Bledu slavila celjska ekipa. Bolje so začeli domači z zadetkom Jerneja Vodnjova, a so Tomo Hafner, Tim Ograjenšek in Aljaž Ogrizek poskrbeli za preobrat. V zadnji tretjini so Blejci še dvakrat znižali na gol zaostanka, nazadnje spet Vodnjov štiri minute pred koncem, ostalo pa je pri tesni celjski zmagi.

V Zalogu je bila Slavija s 6:3 boljša od Kranjčanov. Ekipi sta bili skupaj še na polovici tekme, ko je Nik Humar najprej zadel za domače z igralcem manj, še ob isti kazni pa je znižal Sebastjan Grošelj. Odločitev o zmagovalcu je padla med 43. in 50. minuto, ko je domača ekipa zadela trikrat, dva gola je dosegel Jaka Zdešar, gostje pa so ob koncu le ublažili poraz.