STA/hu
07.12.2014 18:24:18

Vodilni Bregenzerwald porazil Jesenice

V ligi INL so slovenski klubi ostali praznih rok.

Hokejisti ekipe Sij Acroni Jesenice so morali na domačem ledu priznati premoč vodilnemu Bregenzerwaldu, Blejci so visoko klonili proti Lustenauu, Celjani v gosteh proti Kitzbühlu, prav tako v gosteh je Triglav izgubil s Feldkirchom, Založani pa s Kapfenbergom.

Jeseničani so v obračunu ekip z vrha lestvice potegnili krajši konec in Bregenzerwald je zdaj povečal naskok. Sašo Rajsar je sicer povedel domače v vodstvo, sledile pa so minute gostov.

Ti so spretno izkoriščali napake jeseniške ekipe, dvakrat pa so Gorenjci tekmece ustavili tudi na nepravilen način, ki je Bregenzerwaldu omogočil dva kazenska strela. Oba je tudi izkoristil in tako v 45. minuti prišel do visokega vodstva s 5:1, ki ga je Peter Bizalj ob koncu tekme le še ublažil.

Bled je izgubil s še višjo razliko. Blejci so gostili eno od ekip z vrha lestvice, Lustenau pa je hitro postavil stvari na pričakovano mesto. Z edinim zadetkom domačih je Klemen Kaimel sicer izenačil na 1:1, a sredi tekme je bilo že 1:6 in dvoboj je bil odločen.

V gosteh so poraz doživeli Celjani, ki jih je ustavil Kitzbühel. Ko sta Aljaž Ogrizek in Rok Klavžar v šesti minuti v razmaku 50 sekund zadela za vodstvo 2:1, se je zdelo, da bodo Slovenci uspešni, nato pa se je ustavilo. Domači so dosegli pet golov in pri izidu 7:3 v drugi tretjini je bil zmagovalec znan.

Podobno je bilo v Feldkirchu: dober začetek Triglava, po golih Tadeja Čimžarja in Tilna Kalana je bilo sredi tekme 2:1 za goste, toda nadaljevanje ni bilo tako dobro. Domači sicer Kranjčanov niso nadigrali, vseeno pa so dosegli še tri gole, kar je bilo dovolj za slavje.

V Kapfenbergu je bila Playboy Slavija blizu zmagi, a je po vodstvu s 5:2 sredi tekme popustila. Domači so do konca najprej izenačili, v 48. minuti pa poskrbeli za popoln preobrat in zmago 6:5.