bk
bk
07.04.2015 21:47:07

Trpek konec za CSKA

Praktično sočasno, ko so njegovi reprezentančni kolegi igrali tekmo v Zagrebu, se je s CSKA-jem v Moskvi za preboj v finale najboljšega ruskega tekmovanja boril Jan Muršak.

Na sedmi tekmi med najbolj bogatima kluboma v ligi KHL, ki po neuradnih podatkih na sezono delujeta s proračunom 50 milijonov evrov, so navijači videli pravi boj titanov, ki je se končal po okusu gostov.

SKA iz St. Peterburga, ki se je po zaostanku z 0:3 v seriji v naslednjih tekmah s tremi zaporednimi zmagami vrnil v igro za veliki finale, je tudi odločilno sedmo tekmo, ki je potekala v ruski prestolnici, veliko bolje začel in na koncu tudi končal.

Ilja Kovaljčuk in Jevgenij Dadonov sta do 28. minute poskrbela, da je SKA, ki je v zadnjih treh obračunih raven svoje igre dvignil na neverjetno raven, vodil z 2:0. Toda kakršnakoli evforija je bila prerana, v razmaku treh minut v zaključku druge tretjine se je CSKA vrnil med žive, za kar sta poskrbela Aleksander Radulov in Stephane Da Costa.

A žal se je za našega hokejista na delu v Rusiji večer slabo končal. Za četrto zaporedno zmago in popoln preobrat v seriji - prvič v zgodovini lige KHL - je poskrbel Patrick Thoresen, ki je SKA v 52. minuti spet popeljal do vodstva, zmage in velikega finala, v katerem se bo moštvo iz St. Peterburga srečalo z Barsom iz Kazana.

Muršak je na zadnji tekmi v klubskem dresu v sezoni igral 16 minut in pol, kar petkrat je streljal na gol in dobil 11 od 15 sodniških metov.