10.09.2014 19:59:01

Muršak spet zatresel mrežo (video)

Nikola Miljković

Medveščak utrpel visok poraz, Slovan nesrečnega, CSKA pa ostaja popoln.

Pred dvema dnevoma nas je s prvim hat-trickom v ligi KHL razveselil napadalec Jan Muršak, ki tudi danes ni razočaral. Mariborčan je namreč z moskovskim CSKA-jem z 2:0 premagal Čeljabinsk ter hkrati domače navijače spet razveselil z novim zadetkom. V 13. minuti je po preobratu v nevtralni tretjini in hitrem protinapadu dveh proti enemu z natančnim strelom poskrbel za vodstvo z 1:0, pri drugem, v 44. minuti, ko so Moskovčani zadeli z igralcem več, pa je dodal še podajo.
Hitri Štajerec je tokrat na ledu preživel nekaj več kot 16 minut in kar šestkrat streljal na gol.
S četrtim golom se je Jan na lestvici strelcev zadetkov na drugem mestu celotne lige izenačil s šesterico - Iljo Kovalčukom, Ladislavom Nagyjem, Niklasom Hagmanom, Jonatanom Cheechoojem ter Anttijem Pihlströmom. S petimi zadetki je na vrhu te lestvice Sergej Mozjakin.

Napeta tekma je potekala tudi v Kazanu, kjer se je občinstvu predstavil Slovan iz Bratislave. Ta je srečanje veliko bolje začel in povedel z 2:0, a še do konca prve tretjine so domači v razmiku 43 sekund izid poravnali. Ostali zadetki so padli v zadnji tretjini, Slovan je v 45. minuti spet povedel - Žiga Jeglič je po samostojnem prodoru sijajno podal -, a nato so domačini v zadnjih desetih minutah spreobrnili potek srečanja in slavili s 4:3.
Žiga je igral dobrih 11 minut in dobil en sodniški met, Rok Tičar je v slabih 17 minutah dobil štiri od devetih "bulijev", enkrat pa je še streljal na gol.

Četrti poraz na četrti tekmi pa so utrpeli hokejisti Medveščaka, ki so s tekmo v Magnitogorsku zaključili prvo turnejo. Metalug jih je na pot v Zagreb poslal s porazom z 0:6, Marcel Rodman pa se je tudi tokrat v statistiko vpisal s kaznijo, tokrat z malo in desetminutno disciplinsko zaradi udarca v glavo. Na ledu je Rodinčan sicer preživel malo več kot šest minut in v tem času dobil dva od štirih sodniških metov.

Slovenci bodo znova aktivni šele v nedeljo. CSKA se bo odpravil v Minsk, Slovan gosti Čerepovec, Medveščak pa Novgorod.