bk
26.08.2014 08:15:05

David Rodman že dobro ogret

Arsen Perić

Pretekli konec tedna na pripravljalnih tekmah med drugim zaigrali tudi naši »Francozi«.

To sezono bomo na Švedskem, natančneje v drugi ligi allsvenskan, spremljali dva slovenska oklepnika. Napadalec David Rodman je ostal pri Oskarshamnu, kamor pa se je iz norveškega Sarpsborga preselil tudi vratar Gašper Krošelj.
V zadnjem času je Oskarshamn odigral nova štiri pripravljalna srečanja, na katerih se je izvrstno odrezal, saj je slavil prav na vseh. V Karlskroni je Oskarshamn zmagal s 4:2, v norveškem Stormaharju s 5:2, v Lillehammerju s 6:1, v Sarpsborgu pa so Švedi dvoboj s 3:2 dobili po podaljšku. David se je izkazal predvsem na tekmi v Stormaharju, kjer je v 16. minuti v power playu podal za vodstvo z 2:1, v 36. minuti je zadel za 3:1, v 53. minuti pa je v power playu podal za končno zmago s 5:2. Med strelce se je mlajši od bratov Rodman vpisal tudi v Lillehammerju, kjer je v 36. minuti poskrbel za vodstvo s 4:0.

Štirikrat sta se na led podala tudi "Slovaka", napadalec Andrej Hebar in branilec Damjan Dervarič, ki je pri Zvolnu še na preizkušnji. Prvi obračun, ki ga je odigral Zvolen se je končal brez zmagovalca, ob remiju z 2:2 s Košicami pa je v 54. minuti Dervarič podal za izenačenje na 2:2. Chomutov je bil nato s 3:1 boljši od Zvolna, ki pa je Bansko Bystrico premagal s 3:0; Hebar je v 26. minuti poskrbel za vodstvo z 1:0. Nazadnje se je slovaško moštvo pomerilo še z Albo 19 in z 1:2 izgubilo po kazenskih strelih.

Tri tekme je za novi klub že odigral tudi Miha Verlič. Graz ni bil uspešen, saj je proti Stavangerju izgubil z 0:2, proti nemškemu prvaku Ingolstadtu z 0:1, proti Landshutu pa s 3:4. Miha sicer igra na mestu drugega centralnega napadalca.

Pretekle dni pa so tekmovalne drese prvič nadeli tudi fantje, ki si bodo kruh služili v deželi galskih petelinov. Kar šest igralcev iz treh različnih ekip se je ta konec tedna srečalo na turnirju, ki ga je Grenoble gostil v Vaujanyju, to so Andrej Hočevar, Gašpr Sušanj, Anže Kuralt in Ken Ograjenšek (vsi Epinal), Mitja Šivic (Grenoble) in Žiga Pavlin (Sary-Arka Karaganda).
Najslabše se je odrezal Epinal, ki je proti Lyonu izgubil s 3:7, proti Grenoblu z 2:7 (Kuralt je znižal zaostanek za 1:6), Karaganda pa je bila od Epinala boljša z 2:1. Tudi sicer so se Kazahstanci najbolj izkazali, saj so dobili vse tri tekme in tudi turnir. Grenoble so premagali s 3:2 po podaljšku (Šivic je enkrat zadel), Lyon pa s 7:1. Grenoble je visoko, s 7:2 premagal Epinal, a nato s 3:7 izgubil proti Lyonu.

Boštjan Goličič je tudi prvič nadel dres novega delodajalca Gapa. Ta je pred kratkim v italijanskem Pinerolu z 2:1 premagal Karagando, nato pa so Francozi odšli na turnir v Dunaujvaros. Na Madžarskem so pretekli konec tedna najprej s 5:2 premagali domačine (Boštjan je v 48. minuti izenačil na 2:2), nato so bili s 4:2 boljši od švedskega Kallinga, proti poljskemu Krakowu pa je Gap položil orožje, tekmec je bil s 5:4 boljši po loteriji, Boštjan je v prvi seriji neuspešno izvedel kazenskih strel.