bk
31.07.2014 20:44:23

Podlipnik in Pajić že zadela

Četverica "Čehov" danes odigrala prve pripravljalne tekme.

Danes popoldne je prve pripravljalne tekme odigralo kar nekaj slovenskih hokejistov, ki si bodo v tej sezoni kruh služili v tujini, natančneje četverica, ki bo letos igrala v drugi češki ligi.

Jihlava branilcev Matica Podlipnika in Mihe Štebiha je s 6:1 premagala reprezentanco Francije do 23 let, Matic pa se je že vpisal med strelce, v 11. minuti je zadel za izenačenje na 1:1.

Zmage s 4:3 po kazenskih strelih se je veselil tudi napadalec Rok Pajić in njegove Češke Budejovice, ki so slavile v Plznu; Rok je v 19. minuti poskrbel za vodstvo z 1:0.

Prvič po daljšem obdobju pa je v Evropi zaigral mladi branilec Jurij Repe, ki se je po dveh letih v Severni Ameriki to sezono odločil za vrnitev na Češko, kjer je sicer za Trinec tri leta igral v mladinskih selekcijah. Za to sezono je 19-letni najstnik dogovor sklenil s Havirovim, ki pa je prvo pripravljalno tekmo proti Vitkovicami izgubil z 0:3.