hu
03.04.2016 19:48:17

Risinje prepričljivo boljše od Hrvatic

Drago Cvetanovič/HZS

Slovenska ženska hokejska reprezentanca je v drugi tekmi svetovnega prvenstva divizije II (skupina A) na Bledu premagala Hrvaško s 6:1 (1:1, 3:0, 2:0).

Za Slovenijo je trikrat zadela Pia Pren, po enega pa Sara Confindenti, Eva Dukarič in Metka Manfreda.

Slovenske hokejistke so si z zmago proti Hrvaški, ki jo je na Bledu spremljalo okoli 800 navijačev, na široko odprla vrata za obstanka v tej skupini. Slovenke so po porazu s Poljakinjami sosedski obračun začele silovito in že v 2. minuti je Sara Confidenti zadela prečko. Na drugi strani pa je nato za vodstvo poskrbela Ana Širanović.

V nadaljevanju pa je bila na ledeni ploskvi le ena ekipa. Domače so oblegale vrata Petre Belobrk, ki je klonila v 18. minuti po protinapadu Pie Pren.

V drugem delu je najprej številčno prednost za prvo vodstvo izkoristila Sara Confidenti, v 34. minuti je sledil lep zadetek kapetanke Prenove, Slovenke so pritisk še stopnjevale in v 37. minuti je zadela še Eva Dukarič.

V zadnji tretjini so domače igralke z dvema zadetkoma le še potrdile izjemno pomembno zmago. Slovenke so bile tokrat premočan nasprotnik za južne sosede, že po slabih treh minutah igre je izid povišala Prenova, tri minute pred koncem pa je zmago potrdila Metka Manfreda.

V današnji prvi tekmi je Južna Koreja premagala Veliko Britanijo z 1:0, zvečer bo še tekma Severna Koreja - Poljska.

V ponedeljek bo na SP prost dan, v naslednjem krogu v torek bo tekmica Slovenije ob 20. uri Velika Britanija.