hu
hu
11.05.2016 08:39:55

Konec poti za Washington in Ovečkina

Pittsburgh Penguins so v odločilni sedmi tekmi končnice lige NHL po podaljšku premagali Washington Capitals s 4:3 in se s skupnim izidom 4:2 v zmagah uvrstili v polfinale oziroma konferenčni finale vzhoda, kjer se bodo pomerili z ekipo Tampa Bay Lightning.

Junak tekme je bil Nick Bonino, ki je tekmo odločil v sedmi minuti podaljška. "Prav neverjeten občutek," je dejal strelec odločilnega gola in dodal: "Res je, da so mi soigralci zelo pomagali in da je bil zaključek zato zelo lahek." Bonino je gol namreč dosegel po strelu Carla Hagelina, ko je odbiti plošček le še potisnil preko golove črte.

Dolgo je kazalo na gladko zmago Pittsburgha, ki je po golih Phila Kessla (6. in 28. minuta) in Hagelina (28.) vse do 39. minute vodil s 3:0. Tik pred koncem druge tretjine pa je znižal TJ Oshie (39.), Justin Williams (48.) in John Carlson (54.) pa sta v zadnjem delu poskrbela za izenačenje. Slika se je spet obrnila v podaljšku, ko je Pittsburgh pokazal več igre in zasluženo dobil tekmo.