02.11.2015 10:59:40

Montreal enajstič v sezoni

Reuters
Tomas Fleischman

V ligi NHL je bilo ponoči na sporedu pet tekem. Novo zmago je dosegel vodilni Montreal, ki je v kanadskem derbiju na domačem ledu s 5:1 premagal Winnipeg in vknjižil enajsto zmago v trinajstem nastopu v sezoni.

Tekma v Montrealu je bila odločena že po dveh tretjinah, ko so gostitelji povedli s 5:0. Dva gola in podajo za zmagovalce je prispeval Tomas Fleischman, David Desharnais je dosegel gol in dodal še dve podaji. O premoči Montreala priča tudi podatek, da je Paul Byron dosegel celo gol z igralcem manj na ledu.

Bolj izenačeno je bilo na drugih ledenih ploskvah. San Jose se je predvsem po zaslugi Brenta Burnsa veselil zmage s 4:3 v Denverju pri Coloradu. Burns je zadel gola za 2:1 in 3:2. Ko so gostitelji zamenjali vratarja s šestim igralcem v polju, je Joe Pavelski povišal na neulovljivih 4:2, gostiteljem pa je vendarle še uspelo znižati poraz. Z enakim izidom je slavila Tampa v Raleighu pri Carolini, le razplet je bil drugačen, saj so gosti v zadnjem delu povedli s 4:1, domači pa so na 4:3 znižali sekundo pred koncem.

New York Islanders so doma izgubili proti Buffalo Sabres z 1:2 in zapravili priložnost, da se na lestvici za Montreal prebijejo na drugo mesto. Gostitelji so v prvem delu po golu Calvina de Haana sicer povedli, preobrat pa sta v zadnji tretjini zrežirala Matt Moulson in Sam Reinhart. Anaheim Ducks so premagali Nashville Predators s 4:2. Večino dela so opravili v prvi tretjini, ki so jo gostitelji dobili s 3:0. Izstopal je Chris Stewart z golom in dvema podajama.

Anže Kopitar s soigralci iz moštva Los Angeles Kings je bil danes prost, v noči na torek pa ga čaka gostovanje v Chicagu.