bk
03.04.2015 16:30:02

Pretep hokejskih trenerjev do nazga (video)

vszi

Na polfinalni tekmi druge ruske lige se v četrtek niso pretepali hokejisti, temveč sta na vso moč pesti vihtela stratega.

V četrtek zvečer si je v ligi VHL s četrto zmago preboj v finale ruskega tekmovanja zagotovil slovenski branilec Andrej Tavželj in njegov Neftekamsk, ki je v polfinalu odpravil aktualnega prvaka SaryArko iz Karagandija.

A veliko bolj zanimivo pa je bilo na drugem polfinalu, kjer se borita Tver in Iževsk. Še posebej je bilo tako včeraj, a ne zaradi tekme same ali pa zato, ker v seriji že s 3:0 vodi Iževsk. Ne ekipi sta nase opozorili zaradi pretepa, v katerega pa v prvi vrsti niso bili vpleteni hokejisti, temveč kar glavna trenerja.

Na sredini druge tretjine je domači strateg Aleks Ždahin na klop, kjer sedijo igralci, poklical glavnega sodnika, kjer se je z njim zapletel v burno razpravo. Da so se strasti še bolj ogrele, je poskrbel trener gostov Andrej Razin, ki se je kar naenkrat znašel na domači klopi in kolega potegnil stran od sodnika, gospoda pa sta se potem po domače povedano pošteno "zagrabila".

Ples trenerski pesti je obkrožen z igralci trajal več minut - ni treba dodati, da so v tem zelo uživali vsi navijači -, za piko na i pa je nato poskrbel trener gostov, ki je enemu od hokejistov snel čelado in jo vrgel v njegov obraz.

Ko so redarji razboriteža le uspeli ločiti, je bilo takoj jasno, kdo je bil zmagovalec trenerskega boksarskega obračuna. Andrej Razin je namreč v tem ostal tako brez zgornjega dela obleke, kravate in srajce - torej na pol gol - ter z ureznino nad levim očesom.