hu
hu
27.02.2015 08:32:41

Končan zmagoviti niz kraljev

Los Angeles Kings so v severnoameriški hokejski ligi NHL doma z 0:1 izgubili dvoboj z Ottawo Senators; s tem se je končal niz osmih zmag kraljev.

Anže Kopitar je v dresu poražene vrste v 21 minutah sprožil en strel, odločilni zadetek pa je v drugi minuti zadnje tretjine zadel Mike Hoffman.

Vratar Andrew Hammond je ubranil vseh 35 strelov domačih in še drugi večer zaporedoma ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Za njim je bil drugi igralec tekme prav tako vratar Jonathan Quick s 27 obrambami v dresu ekipe iz Los Angelesa.

Kings so skušali izenačiti klubski rekord devetih zaporednih zmag, kar jim je uspelo med 21. januarjem in 6. februarjem 2010. V zadnjih dveh minutah so imeli tudi šest igralcev na ledu, tekmeci pa le štiri, vendar je Hammond zaustavil vse strele, tudi najnevarnejši poskus Tylerja Toffolija po podaji Mariana Gaborika.

"Mislim, da danes ni skorajda nihče pričakoval dvoboja med mano in Quickom. Sva podobnih let, toda on ima neprimerno več izkušenj in težkih tekem, tudi dva Stanleyjeva pokala. Ko se meriš s takim vratarjem in si celo uspešnejši, da, to je res prijeten občutek," je dejal Hammond.