STA/hu
STA/hu
11.12.2014 08:23:56

Carlyle: Vzemi točke in teci

Najboljša ekipa lige NHL, Anaheim Ducks, se je s peto zaporedno zmago utrdila na vrhu lestvice.

Anaheim je pred domačimi navijači z 2:1 ugnal Edmonton. Na drugi tekmi večera je Toronto po kazenskih strelih slavili v gosteh pri Detroitu z 2:1.

Anaheim, ki ni zmagal z več kot golom razlike že vse od 24. oktobra, je s štirinajstim zadetkom Matta Beleskeyja povedel v deveti minuti, Ryan Kesler pa je sredi druge tretjine podvojil prednost. Danec v Anaheimovem golu Frederik Andersen je obranil kar nekaj nevarnih strelov, pri Keslerjevem zadetku pa se je celo vpisal med podajalce. Edmonton, ki je skupaj s Carolino najslabše moštvo lige, je na začetku zadnje tretjine zaostanek prepolovil, ko je zadel Ryan Nugent-Hopkins, to pa je bil hkrati tudi končni rezultat dvoboja.

"Če hočeš kot ekipa osvajati lovorike, moraš biti dober v obrambi in dobivati takšne tesne tekme. Vedno smo lahko boljši, ampak naredili smo dovolj za zmago," je pojasnil 20-letni švedski branilec Anaheima Hampus Lindholm, ki je vknjižil podajo pri Keslerjevem golu.

Detroit je najboljša ekipa vzhodne konference, sinoči pa je doma izgubil s Torontom. Čeprav so bili domači 65 minut boljši tekmec, so pri kazenskih strelih morali priznati premoč Kanadčanom. Odločilnega je zadel Mike Santorelli. V rednem delu je bil za domače uspešen Gustav Nyquist v 38. minuti, izenačil je Phil Kessel v 46.

Šesta ekipa Vzhoda je večer pred tem že premagala Calgary in prišla do drugega zaporednega uspeha. "Vsakokrat, ko na zaporednih tekmah osvojiš dve točki, jih pač moraš vzeti in teči, ne glede na to, kako si prišel do njih," je po tekmi povedal trener Toronta Randy Carlyle.

Razmerje moči na ledu lepo opiše že razlika v strelih na gol, Detroit je zbral 42 poskusov, Toronto zgolj 19. Eden junakov je bil tako vratar gostov James Reimer, ki je obranil 97,6 odstotka vseh strelov.

Anže Kopitar bo v noči na petek z Los Angelesom gostoval v Ottawi, dan pozneje pa ga čaka še gostovanje v Montrealu.