Barbara Kavčič
17.02.2015 22:28:39

Dahlem po porazu tako zaloputnil, da se je stresel Rožnik

Telemach Olimpija se je znašla v zagati, iz katere se verjetno ne bo uspela rešiti. Sinoči so na četrti tekmi drugega dela sezone lige EBEL Ljubljančani izgubili še tretje srečanje v kvalifikacijski skupini in si praktično že zaprli vrata v končnico.

Teoretično je igranje med najboljšimi osmimi ekipami še vedno dosegljivo, na voljo so še dokazovanja na šestih tekmah in 12 točk, a najbrž ga ni več junaka, ki bi si upal staviti na uspeh Ljubljančanov, na to, da bi slovenski prvaki po dveh sezonah suše spet igrali v končnici razširjenega avstrijskega prvenstva.

Če bi to sicer sinoči rekli po dobrih prvih desetih minutah tekme, bi nas lahko marsikdo oštel in nam povedal svoje. Da, večino uvodne tretjine je živahna Olimpija nadzorovala igro in si priigrala kar nekaj priložnosti, a kot že neštetokrat v zadnjem obdobju zaključni streli niso bili pravi, toda na splošno so zeleni zmaji pustili boljši vtis od rdečih. Med slednjimi pa (vsaj na tekmah) ne bo več drsal Slovenec na delu v Celovcu Marcel Rodman, ki so ga v ponedeljek, na zadnji dan mednarodnega prestopnega roka v koroškem klubu izbrisali s seznama igralcev. Poškodba živca pod kolenom, ne ve se, koliko časa bo potreboval za njeno sanacijo, je za Rodinčana, ki je včeraj v civilni opravi in v družbi enega od poškodovancev na domači strani Gala Korena tekmo spremljal na tivolski tribuni, prišla ob najbolj neprimernem času. Do konca sezone bo Marcel lahko samo treniral in le na tak način vzdrževal kondicijsko pripravljenost za tekme, ki ga z risi na SP elitne divizije čakajo šele čez slaba dva meseca, dokler reprezentance ostajajo v drugem planu, pa bo stiskal pesti za čim boljše predstave soigralcev, ki so pretekli večer prvič to sezono slavili v Tivoliju.

V drugi tretjini je moštvo, ki deluje s proračunom slabih osmih milijonov evrov, z nekaj več trše igre na telo povsem zaustavilo začetno poletno igro varovancev Fabiana Dahlema, ki so v tem delu doživeli pravi razpad sistema in si s štirimi zadetki v svoji mreži že pred zadnjimi 20 minutami pokopali upe po kakršnemkoli boljšem razpletu. Tudi z bolj napadalno igro v zadnji tretjini (v gol je pred njo vstopil Tomaž Trelc) Olimpija dolgo časa ni uspela zatresti mreže gostov – Tom Zanoški je ob tem v 53. minuti zastreljal kazenski strel –, a vseeno je svoje zveste navijače nagradila z vsaj častnim zadetkom Aljaža Uduča.

Vodstvo kluba je bilo ob tem to noč zadovoljno z vsaj še eno svojo premeteno potezo. Sinoči je s tem, ko je bila za slabih 500 navijačev odprta le vzhodna tribuna, Telemach Olimpija zaradi manjšega obsega varovanja prihranila tisoč evrov, ki jih s prodajo vstopnic še zdaleč ne zasluži, in vodilni možje so tako večer vseeno lahko zaključili z nečim pozitivnim v mislih. Na drugi strani pa je bil odziv »head coacha« Dahlema povsem drugačen. Po uvodni izjavi za avstrijski medij je tako zaloputnil z vrati svoje slačilnice, da se je zatresel ves Rožnik.

Telemach Olimpija - KAC Celovec 1:4 (0:0, 0:4, 1:0)

Dvorana Tivoli, gledalcev 450, sodniki: Nikolić (Avstrija), Zrnič (Slovenija, glavna), Dreier (Avstrija), Rakovič (Slovenija).
Strelci: 0:1 Jacques (Koch, Lundmark, 22.), 0:2 Lundmark (Jacques, Hundertpfund, 32.), 0:3 Setzinger (Geier, 36.), 0:4 Furey (Strömberg, Schuller, 37.), 1:4 Uduč (Logar, Hebar, 59.).
Kazenske minute: Telemach Olimpija 8, KAC Celovec 8.
Izidi
4. krog 2. dela - skupina za razvrstitev: VSV Beljak - Red Bull Salzburg 2:3 (0:1, 0:0, 2:1; 0:1) Fehervar - Black Wings Linz 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) Vienna Capitals - Orli Znojmo 3:4 (0:1, 2:0, 1:2; 0:1) Lestvica: 1. Red Bull Salzburg 4 4 0 0 16:6 12 (4) 2. Black Wings Linz 4 4 0 0 18:6 11 (3) 3. Orli Znojmo 4 2 0 2 10:10 4 (2) 4. Vienna Capitals 4 1 1 2 8:14 4 (1) 5. VSV Beljak 4 0 2 2 4:13 4 6. Fehervar 4 1 0 3 6:13 2 Skupina za končnico Graz 99ers - Bolzano 2:3 (2:2, 0:0, 0:1) Telemach Olimpija - KAC Celovec 1:4 (0:0, 0:4, 1:0) Dornbirn - Innsbruck 1:2 (0:0, 0:0, 1:1; 0:1) Lestvica: 1. Bolzano 4 4 0 0 15:6 12 (4) 2. Graz 99ers 4 3 0 1 12:6 8 (2) 3. KAC Celovec 4 2 0 2 15:7 7 (3) 4. Dornbirn 4 1 2 1 8:12 5 (1) 5. Telemach Olimpija 4 1 0 3 6:14 2 6. Innsbruck 4 1 0 3 4:15 2