Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Poroka na prvi pogled: Marko le odigral ...

tacen kajak Ekipa24.si

Sava zalila del tribun v Tacnu! Močno deževje ni...

0 03.05.2024 19:58:51

Legenda odslej na trenerskem mestu norveške ekipe! Kaj še lahko naredi?

Legendarna smučarska tekačica Marit Bjoergen bo odslej sodelovala v norveški ženski reprezentanci za smučarski tek.

Štiriinštiridesetletna dobitnica številnih kolajn z največjih tekmovanj bo pod okriljem Norveške smučarske zveze delovala kot pomočnica glavnega trenerja.

Bjoergen je v izjavi na današnji novinarski konferenci dejala, da jo je tamkajšnja zveza poklicala pred mesecem dni. Vlogo glavnega trenerja bo še naprej opravljal Sjur Ole Svarstad.

Legendarna smučarska tekačica je kariero končala po sezoni 2017/18 pri 38 letih. Na olimpijskih igrah je osvojila 15 kolajn, od tega osem zlatih, s čimer je najuspešnejša zimska športnica v zgodovini OI.

Na svetovnih prvenstvih je Bjoergen osvojila 26 kolajn, od tega 18 zlatih. Zbrala je še 102 zmagi na tekmah svetovnega pokala, v katerem je med 15-letno kariero na najvišji ravni na stopničkah stala kar 170-krat.

Po pisanju AFP sicer na Norveškem namigujejo, da naj bi ustoličenje Bjoergen na mesto pomočnice trenerja pomagalo pri tekmovalni vrnitvi še ene tamkajšnje šampionke, zdaj 35-letne Therese Johaug, ki se je upokojila leta 2022.