zu
11.12.2022 13:47:32

Leti, leti, Slovenija! Noro, kakšen konec tedna za slovenske zimske športnike

Nov uspeh Slovenije.

Po Anžetu Lanišku, ki je slavil v petek, po stopničkah deskarja Tima Mastnaka in alpskega smučarja Žana Kranjca, je zdaj uspeh dopolnila še skakalka Urša Bogataj. Nemška smučarska skakalka Katharina Althaus (269,3 točke) je zmagovalka domače tekme svetovnega pokala v Titisee-Neustadtu. Najboljša Slovenka danes je bila dvakratna olimpijska prvakinja Urša Bogataj (258,1), ki je za svoje prve stopničke v sezoni zasedla tretje mesto. Druga je bila Norvežanka Silje Opseth (260,9). V finalu sta "na plin pritisnili" tudi Nika Križnar (245,6 točke), deveta po prvi seriji, ki je napredovala na šesto mesto, ter Ema Klinec (231 točk), ki je s 17. skočila na 12. mesto.

Do točk je med peterico Slovenk prišla tudi Nika Prevc (180,9) z 28. mestom, medtem ko je brez finala danes ostala Maja Vtič, ki je tekmo končala po prvi seriji na 32. mestu.