03.01.2021 17:02:07

Vlhova snežna kraljica

Slovakinja Petra Vlhova je zmagovalka slaloma za svetovni pokal alpskih smučark na Sljemenu. Drugo mesto je v tem zagrebškem četveroboju osvojila Avstrijka Katharina Liensberger (+0,05), tretje mesto je pripadlo Švicarki Michelle Gisin (+0,22). Edina slovenska finalistka Meta Hrovat je zasedla 23. mesto (+3,67).

Zelo blizu najhitrejšim trem je bila danes tudi Američanka Mikaela Shiffrin; štirikratna zmagovalka slalomov na Sljemenu je na četrtem mestu za vodilno zaostala 27 stotink sekunde.

V finalu se je na prvih štirih mestih ohranila razvrstitev iz prve vožnje. Slovakinja Vlhova je še drugo leto po vrsti zmagala v Zagrebu.

Sljeme gosti prvi preizkušnji svetovnega pokala v alpskem smučanju leta 2021. V sredo bo sledila še moška slalomska tekma.