u
19.12.2020 17:58:58

Skakalci po 'AFERI ZAJC' skačejo odlično! Sobota je prinesla STOPNIČKE!

V Engelbergu je bila na sporedu tekma za svetovni pokal v smučarskih skokih.

Norvežan Halvor Egner Granerud (311,4 točke) je zmagovalec prve posamične tekme smučarskih skakalcev za svetovni pokal v švicarskem Engelbergu. Drugi je bil Poljak Kamil Stoch (309,2), tretji pa najboljši Slovenec Anže Lanišek (302,7), ki je s tem tretjič stal na odru za zmagovalce.

Pred tem je 24-letni Domžalčan na stopničkah stal v pretekli sezoni, ko je v Visli osvojil drugo, v Ruki pa tretje mesto. Z ekipo je bil na odru za zmagovalce še štirikrat.

V finalu so nastopili še trije Slovenci. Bor Pavlovčič (284,3) je nadaljeval solidne skoke v svetovnem pokalu in se še drugič v karieri zavihtel v deseterico. Po prvi seriji je bil sedmi, preizkušnjo pa je končal na osmem mestu. Peter Prevc (274,3) je v drugi seriji zadržal 14. mesto, kar je njegova druga najboljša uvrstitev v tej sezoni, Tilen Bartol (257,0) pa je z 21. mestom dosegel svojo najboljšo. V drugo je napredoval za tri mesta.