20.01.2019 12:31:33

Hadalin bo v finalu napadal z 11. mesta

Francoz Clement Noel je postavil najhitrejši čas prve vožnje slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v švicarskem Wengen. Na prvi progi se je izkazal najboljši slovenski slalomist, ki je z zaostankom 1,25 sekunde postavil 11. čas.

Nekoliko presenetljivi vrstni red v prvi vožnji. Prvič v tej sezoni vodi Francoz Noel, drugi najhitrejši je Avstrijec Manuel Feller (+0,42), šele tretji je Norvežan Henrik Kristoffersen (+0,72). Na četrtem mestu je Francoz Alexis Pinturault (+0,77).

Najboljšemu alpskemu smučarju zadnjih osem sezon Avstrijcu Marcelu Hirscherju se prva vožnja ni najbolje posrečila. Vpisal je zanj skromni peti čas z zaostankom 91 stotink sekunde. Hirscher prvič v tej sezoni po prvi vožnji ne zaseda mest v prvi trojici najhitrejših. Avstrijec je lani zmagal na slalomu v Wengnu, v tej sezoni svetovnega pokala pa je osvojil že devet zmag.

V finalu, ki se bo začel ob 13.15, bo imela Slovenija enega predstavnika. Enajsto izhodišče si je zagotovil 23-letni Vrhničan, ki je v Wengen prišel s popotnico desetega mesta s slaloma v Adelbodnu. V petek na prvi moški kombinaciji v tej sezoni je bil 18. Na startu je bil tudi Jakob Špik, ki pa prve vožnje ni končal v cilju.