zu
07.01.2018 10:35:57

ŠOK: Janus razkril, kdo bo izpustil POLETE, odločitev pa je zelo PRESENETLJIVA!

Izkušena letalca bosta ostala doma!

Slovenski trener v smučarskih skokih Goran Janus se je odločil, da konec naslednjega tedna na svetovnem pokalu v poletih ne bosta nastopila izkušena letalca Robert Kranjec, nekdanji svetovni prvak v poletih, in Jurij Tepeš.

"Na Kulmu bo ob šesterici iz Bischofshofna skakal še tisti skakalec, ki si bo priskakal kvoto (v celinskem pokalu v Titisee Neustadtu, op. STA). Kranjca in Tepeša ne bo," je po navedbah Siola dejal Janus in dodal, da bo reprezentanco, ki bo nastopila na svetovnem prvenstvu v poletih v Oberstdorfu (od 18. do 21. januarja), objavil na novinarski konferenci prihodnji ponedeljek.

Kranjec je posamično zlato medaljo na SP v poletih osvojil leta 2012 v Vikersundu, kjer je bil tretji tudi na ekipni tekmi. Tepeš je bil leta 2011 v Oslu član slovenske reprezentance, ki je osvojila bron na SP v poletih. Oba sta znana kot zelo dobra skakalca na velikankah.