STA
STA
28.10.2017 11:41:29

Robnikova najboljša Slovenka, Drevova odstopila

V Söldnu se je z veleslalomsko premiero začela nova sezona svetovnega pokala v alpskem smučanju. Za prve točke sezone se merijo alpske smučarke. V finalu bosta nastopili dve Slovenki, Tina Robnik je vpisala 11. čas prvih voženj, Meta Hrovat je bila 27. Ana Drev in Ana Bucik sta odstopili, novinka Desiree Ajlec je bila prepočasna za finale.

Vodi Mölggova, na drugem mestu je nosilka velikega kristalnega globusa Američanka Mikaela Shiffrin (+0,12), tretji čas ima trenutno Nemka Viktoria Rebensburg (+0,33). Najboljša veleslalomistka minule zime Francozinja Tessa Worley (+0,64), lastnica malega globusa in aktualna svetovna prvakinja, je šesta.

Zaradi močnega vetra v zgornjem delu proge so bili organizatorji prisiljeni skrajšati progo, tekmovalke pa so smučale z nižjega, rezervnega starta. Druga vožnja bo na sporedu ob 13. uri.

Čeprav je bilo še pred nedeljsko poškodbo znano, da v Söldnu ne bo nastopila najuspešnejša slovenska alpska smučarka v minuli sezoni Ilka Štuhec, pa je bil vse do zadnjega trenutka vprašljiv tudi nastop trenutno najboljše slovenske veleslalomistke Ane Drev, ki je poleti prestala manjšo operacijo na kolenu.

Drevova je po petkovem dopoldanskem treningu in terapiji presodila, da bo vseeno šla na start uvodnega veleslaloma. Nastopila je s startno številko 15, a ni zdržala do konca in je odstopila.

Zato pa je dobro odpeljala Tina Robnik, ki je nastopila s startno številko 22 in je za vodilno Italijanko Manuelo Mölgg zaostala 1,48 sekunde za 11. čas prve vožnje. Robnikova je bila lani na tem prizorišču 19. Drugo vožnjo si je privozila tudi Meta Hrovat, ki je zaostala 2,45 sekunde za 27. čas in prvi finale v Söldnu, kjer je prvič nastopila.

Na startu s startnima številkama 46 in 61 sta bili tudi Ana Bucik in novinka v svetovnem pokalu Desiree Ajlec. Bucikova, ki je tudi v svojem tretjem söldenskem startu ostala brez uvrstitve, je naredila napako že takoj po startu in je odstopila, Ajlečeva pa je v cilj prišla z zaostankom 4,24 sekunde za 49. mesto od 54 tekmovalk, ki so prišle v cilj. Na startu je bilo 67 tekmovalk.

Brez uvrstitve je ostala povratnica po poškodbi Švicarka Lara Gut, ki je lani v Söldnu zmagala. Za drugo vožnjo je bila prepočasna Američanka Lindsey Vonn, rekorderka po številu zmag v svetovnem pokalu. Vonnova, ki je nazadnje vozila veleslalom januarja lani v Mariboru, je zaostala 3,31 sekunde za 34. mesto.