13.03.2017 12:03:30

Anja Drev tretja v smuku za svetovno prvenstvo

Na svetovnem prvenstvu gluhih in naglušnih alpskih smučarjev, ki ga bo do 28. marca gostil avstrijski Innerkrems, je na smuku bronasto kolajno osvojila Anja Drev. Pred 19-letno Drevovo sta bili le Rusinja Elena Jakovišina, srebrna pa je bila Čehinja Tereza Kmochova.

"Zadovoljna in vesela sem. S progo sem opravila dobro, čeprav je bila danes precej hitrejša kot včeraj na treningu, na določenih delih je bila celo nevarna," je po uspehu povedala Drevova, ki jo na na svetovnem prvenstvu spremljata glavni trener Drago Drev in njegov pomočnik Rok Tomažič. Zanjo je bila to druga kolajna na velikih tekmovanjih, saj je leta 2015, ko je bila izbrana tudi za športnico leta med invalidi, bronasto kolajno v smuku osvojila tudi na zimski olimpijadi za gluhe športnike v ruskem Hanti Mansijsku.

Drevova, ki je v Innerkremsu edina slovenska predstavnica, bo na svetovnem prvenstvu nastopila še v štirih disciplinah. V torek na superveleslalomska tekma (start ob 9.00), v sredo na preizkušnji v superkombinaciji s prvo vožnjo ob 10. in drugo ob 12. uri, po dnevu premora pa bosta na sporedu še tekmi v tehničnih disciplinah, 17. marca veleslalom (10.00/12.00) in dan pozneje, 18. marca, še slalom (10.00/12.00).