22.11.2015 16:14:58

Prevc drugi v Klingenthalu

Peter Prevc je na prvi posamični tekmi v novi sezoni svetovnega pokala v smučarskih skokih v Klingenthalu zasedel drugo mesto.

Peter Prevc je skočil  139 in 138 m (265,6 točke) in zaostal le za Norvežanom Andrejem Danielom Tandejem (142 in 140,5 m, 268,7). Tretji je bil Nemec Severin Freund (134 in 132 m, 249,5).

Domen Prevc je bil osmi (127 in 139,5 m/243,2), Jurij Tepeš pa 10. (129 in 131,5 m, 232,5).

V drugo serijo se nista uvrstila Anže Lanišek, ki je končal na 35. mestu (119,5 m, 92,7), in Nejc Dežman, ki je bil 48. (112 m, 72,0)

Robert Kranjec je bil diskvalificiran v kvalifikacijah zaradi nepravilne opreme.

"Z vikendom v Klingenthalu sem zadovoljen, saj v mojih nastopih ni bilo velikih nihanj. Vse skoke sem opravil prek 130 m, kar je dobro. Današnja tekma je bila sorazmerno težka, saj so se vremenske razmere kar nekajkrat spreminjale. V prvi seriji sem naredil res izjemno dober skok, v finalu pa sem morda skok pričel nekoliko prezgodaj. Morda je bil to razlog, da sta mi je na koncu zmanjkalo nekaj metrov za najvišjo stopničko. Sem pa s startom v novo sezono zadovoljen in bom samozavestno nadaljeval sezono. Vedeti pa moramo, da so to šele prve tekme sezone in številni še niso pokazali vsega, kar znajo," je po tekmi dejal Prevc.

Peter Prevc je vodil po prvi seriji s 139 metri. Enaindvajsetletni Tande je pristal pri 142 metrih in zaostajal 4,1 točke, tretji je bil Freund (134 m), ki je imel 9,1 točke zaostanka za Prevcem.

Freund, v minuli zimi je za las ugnal Prevca v skupnem seštevku svetovnega pokala, je v finalu pristal pri 132 metrih in prevzel vodstvo, ki pa ga je moral takoj prepustiti Tandeju. Slednji je na svoji sedemnajsti tekmi za svetovni pokal prišel do prvih zmagovalnih stopničk; pred tem je bil najvišje na osmem mestu. Stopil je na najvišjo, saj je 138 metrov Prevcu v finalnem skoku zadostovalo za drugo mesto.

Prevc tako ostaja pri šestih zmagah v pokalu, zadnjo je slavil 20. marca letos na finalu minule zime v Planici.

Šestnajstletni Domen Prevc je bil po prvem skoku 10. (127 m), Jurij Tepeš pa 11. (129 m). Mlajši brat Petra Prevca je v soboto na ekipni tekmi prvič nastopil v svetovnem pokalu in se veselil ekipnega drugega mesta, dan pozneje pa je po 139,5 metra dolgem finalnem poizkusu prišel med deseterico, v kateri je končal tudi Tepeš, ki so mu v drugi seriji namerili 131,5 metra.

Slovenija je dosegla nov ekipni uspeh, saj so bili trije med prvo deseterico, tako kot tudi trije Nemci; Richard Freitag je bil četrti, Andreas Wellinger pa je z Avstrijcem Stefanom Kraftom delil šesto mesto. Med najboljšimi so bili še legendarni japonski veteran Noriaki Kasai, ki je bil peti, ter drugi Norvežan Johann Forfang, ki je končal med Domnom Prevcem in Tepešem.

Svetovni pokal se bo nadaljeval v petek, 27. novembra, ko bo ob 17. uri v finski Ruki druga posamična tekma zime.