STA
02.04.2015 10:44:01

Na Krvavcu slavil napačni Mariborčan

Reuters

Slovensko državno prvenstvu alpskih smučarjev v smuku na Krvavcu ni prineslo zmagoslavja domačim favoritom. Smuk je sicer dobil Slovenec, Mariborčan Alek Glebov, ki pa tekmuje pod zastavo domovine svojih prednikov Rusije. Drugi je bil Nemec Klaus Brandner (+0,32), šele na tretje in četrto mesto sta se uvrstila slovenska reprezentanta.

Mariborčana Klemen Kosi in Boštjan Kline sta sicer v razvrstitvi slovenskega članskega državnega prvenstva v smuku prepričljivo osvojila prvo in drugo mesto, a sta v absolutni kategoriji gledala v hrbet someščanu Glebovu in nemškemu tekmovalcu Brandnerju. Kosi je za Glebovom zaostal 37 stotink sekunde, Kline pa 54 stotink sekunde.

Kline je sicer 24. marca zmagal na nemškem državnem prvenstvu v Garmisch-Partenkirchnu v smuku.

Na peto mesto absolutno se je uvrstil Italijan Siegmar Klotz (+0,93), šesti in tretji v smukaški razvrstitvi državnega prvenstva je bil Slovenec Martin Čater (+0,97). Šele na sedmo in osmo mesto sta se prebila smukaška veterana Andrej Šporn (+1,10) in Rok Perko (+1,27), deveti pa je bil aktualni mladinski svetovni prvak v superveleslalomu Miha Hrobat (+1,34).

V prvo trideseterico so se uvrstili le še Štefan Hadalin (16.), Tilen Debelak (21.), Aljaž Dvornik (23.), Mišel Žerak (25.), Ven Florjančič (26.), Jan Kunc (28.) in Žan Kranjec (29.), ki je imel denimo zaostanek 4,51 sekunde za Glebovom.

V ženski konkurenci je Mariborčanka Ilka Štuhec, ob odsotnosti najboljše slovenske alpske smučarke vseh časov Tine Maze, naslov državne prvakinje v smuku potrdila z zmago tudi v absolutni konkurenci na tekmi na Krvavcu.

Štuhčeva je premočno zmagala. Italijanka Lisa Magdalena Agerer je na drugem mestu za Mariborčanko zaostala 1,89 sekunde, Slovenki Katja Horvat in Saša Brezovnik na tretjem in četrtem mestu sta zaostali 2,13 in 2,16 sekunde. Srbska tekmovalka Kragujevčanka Nevena Ignjatović, ki je presenetljivo vse Slovenke premagala v Kranjski Gori na slalomu, ki je štel tudi za slovensko državno prvenstvo, je tokrat pristala na petem mestu (+2,35), pred denimo Ano Bucik, ki je bila z zaostankom 2,56 sekunde sedma. Vanja Brodnik je odstopila.