14.03.2015 14:35:45

Shiffrinova z drugega sveta, Maze 16.

Tina Maze je na slalomu za svetovni pokal alpskih smučark v Areju zasedla 16. mesto.

Za zmagovalko Američanko Mikaelo Shiffrin je zaostala 3,29 sekunde. Črnjanka v skupnem seštevku pokala za vodilno Avstrijko Anno Fenninger, ki danes ni nastopila, na drugem mestu zaostaja za 30 točk.

Druga je bila Slovakinja Veronika Velez Zuzulova (+1,41), tretja pa Čehinja Šarka Strachova (+2,15).

Katarina Lavtar
je osvojila 33. mesto (+3,78) in se ni uvrstila v finale, ki se bo začel ob 13.30, Ana Bucik pa je odstopila.

V soboto zvečer je Mazejeva na veleslalomu v Areju osvojila šele 20. mesto, njena največja tekmica in Anna Fenninger je zmagala in prevzela vodstvo v skupnem seštevku. Mazejeva je imela možnost, da bi prehitela branilko velikega kristalnega globusa, vendar je ob prihodu v cilj finala, ko je bila šele deveta, le nemočno dvignila roki. Kot je danes potrdil reprezentančni zdravnik Matjaž Turel, Mazejeva preboleva lažjo zastrupitev oziroma trebušno gripo.

Mazejeva je bila po prvi vožnji slaloma deveta, za vodilno Shiffrinovo pa je zaostajala 1,43 sekunde. Druga je bila Strachova (+0,89), tretja pa Velez Zuzulova (+0,92). Slednji sta na koncu zamenjali mesti, Shiffrinova pa je z veliko prednostjo in z najboljšima časoma obeh voženj še tretjič slavila na slalomu v Areju. Dvajsetletna olimpijska slalomska zmagovalka in dvakratna svetovna prvakinja je zabeležila štirinajsto zmago v svetovnem pokalu, trinajsto slalomsko.

S tem je še okrepila vodstvo v slalomskem seštevku, v katerem je Mazejeva tretja s 190 točkami zaostanka. Na drugem mestu je z 90 točkami zaostanka Švedinja Frida Hansdotter, ki je bila na domačem prizorišču šesta.

To je bila zadnja tekma pred finalom prihodnji teden, ko bodo v francoskem Meribelu še štiri tekme.