zu
19.02.2015 16:33:23

Finale brez Višnarjeve in brez presenečenj

Grega Wernig

Norveška smučarska tekača Marit Bjoergen in Petter Northug sta svetovna prvaka v sprintu v klasični tehniki. V švedskem Falunu je od treh Slovenk na startu najdlje prišla Katja Višnar, 30-letna Blejka je tekmovanje končala v polfinalu in osvojila končno 11. mesto. Anamarija Lampič in Nika Razinger sta obstali v kvalifikacijah.

Srebro v ženski konkurenci je osvojila domačinka Stina Nilsson, bron pa olimpijska prvakinja Maiken Caspersen Falla.

Za Northugom sta končala Kanadčan Alex Harvey na drugem in Ola Vigen Hattestad na tretjem mestu.

Anamarija Lampič
je osvojila 37. mesto, Nika Razinger pa 42. mesto ter sta tekmovanje zaključili v kvalifikacijah. Slovencev v moški konkurenci ni bilo na startu.

Bjoergnova je naslov svetovne prvakinje osvojila tretjič zapored. To je že njena 30. medalja na SP in OI, za seboj je z današnjo zmago pustila legendarnega rojaka Bjoerna Daehlieja, ki je zbral eno manj. Na SP je bila zlata že 13-krat, do rekordne Rusinje Jelene Vaelbe jo loči le še ena. Daehlija je prehitel tudi Northug. Ta je zdaj sam na vrhu lestvice po številu zlatih medalj na nordijskih SP med moškimi. Northug jih ima po novem 10.